Naga Markets

Trading mobilny: analiza ceny złota, kursu Bitcoina oraz kursu NZD/USD na platformie Capital.comPoniższa analiza została wykonana przy pomocy autorskiej platformy mobilnej dostarczanej przez Capital.com, regulowanego przez CySEC brokera. O analizowaniu wykresów za pomocą telefonu lub tabletu przeczytasz w osobnym artykule.

  • W analizie przyglądamy się kursowi NZD/USD, cenie złota oraz notowaniom Bitcoina
  • Kurs NZD/USD pokonał istotny opór na 0,67000
  • Rynkowe sentymenty wspierają wzrost kursu złota
  • Te same sygnały mogą wygenerować zwyżkę ceny BTC

Cena złota z potencjałem wzrostu

Cena za złoto spot znajduje się obecnie w ciekawym położeniu. Kurs w zeszłą środę i czwartek sprawdził wsparcie stworzone przez linię trendu wzrostowego, co jest potwierdzeniem kontynuacji zwyżki w kierunku 2 tys. dol. za uncję.Trading mobilny: analiza ceny złota, kursu Bitcoina oraz kursu NZD/USD na platformie Capital.comW poniedziałek złoto spot nieznacznie drożeje do 1966,20 dol. za uncję po silnym piątkowym wzroście o 1,85%. Kruszec zyskuje zwłaszcza wskutek zapowiedzi nowych wytycznych polityki pieniężnej Fed przedstawionej na sympozjum ekonomicznym w Jackson Hole przez Jerome’a Powella, szefa Rezerwy Federalnej.

Fed zakłada bowiem możliwość wystąpienia inflacji wyższej niż cel inflacyjny w okolicach 2%. Kontynuowane będą również programy skupu aktywów, a stopy procentowe pozostaną w okolicach zera procent na długo (nawet na kilka lat). Takie postanowienia wpłyną zapewne pozytywnie na wycenę złota w średnim i długim terminie.

Kurs NZD/USD pokonał ważny opór

Kurs dolara nowozelandzkiego wybił się z trwającej od połowie sierpnia konsolidacji w przedziale 0,65000 – 0,67000. Silna aprecjacja NZD, dzięki osłabieniu USD w zeszłym tygodniu, wybiła kurs w ciągu zeszłego tygodnia ze wsparcia w okolica 0,65170 do przebicia z impetem oporu na 0,67000.

Trading mobilny: analiza ceny złota, kursu Bitcoina oraz kursu NZD/USD na platformie Capital.com

W zeszły piątek kurs dolara nowozelandzkiego zyskał aż 1,53% w trakcie jednej sesji, co doprowadziło do wzrostu do 0,67396 na zamknięciu tygodnia. W poniedziałek, dolar nowozelandzki spada o skromne 0,10%, jednak oscylator MACD wskazuje sygnał kupna zapowiadając prawdopodobną kontynuację wzrostów.

CHCĘ WYPRÓBOWAĆ APLIKACJĘ MOBILNĄ CAPITAL.COM

NED

Kurs BTC/USD

Bitcoin w połowie sierpnia wspinał się na lokalne szczyty osiągając nawet cenę 12473 dol., która była najwyższą o ponad roku. Po zarysowaniu maksimów, kurs BTC/USD wrócił do wsparcia na 11100 dol., po czym rozpoczął aprecjację do obecnych okolic 11650 dol. w poniedziałek.

Trading mobilny: analiza ceny złota, kursu Bitcoina oraz kursu NZD/USD na platformie Capital.com

Rynkowe sentymenty, podobnie jak w przypadku złota wskazują na możliwość powrotu do lokalnych szczytów powyżej 12 tys. dol.

Z grona ponad 2 tysięcy instrumentów dostępnych w aplikacji Capital.com na początku każdego tygodnia wybieramy 3, które naszym zdaniem w perspektywie średnioterminowej mogą zaoferować ciekawe okazje inwestycyjne. Cały cykl analiz można śledzić pod dedykowanym tagiem Mobile Trading.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here