Naga MarketsTrading mobilny: analiza ceny złota, kursu Bitcoina oraz kursu NZD/USD na platformie Capital.comPoniższa analiza została wykonana przy pomocy autorskiej platformy mobilnej dostarczanej przez Capital.com, regulowanego przez CySEC brokera. O analizowaniu wykresów za pomocą telefonu lub tabletu przeczytasz w osobnym artykule.

  • W analizie przyglądamy się kursowi USD/PLN, cenie ropy oraz notowaniom indeksu dolara
  • Przecena na ropie może być okazją inwestycyjną
  • Indeks dolara rośnie 6-tą sesję z rzędu dając byczy sygnał umocnienia amerykańskiej waluty
  • Może to przełożyć się na deprecjację kursu PLN

Indeks dolara rośnie 6-tą sesję z rzędu

Dolar w ostatnim czasie umacnia się względem koszyka głównych walut. Ma to przełożenie na notowania indeksu dolara, który rośnie już szóstą sesję z rzędu. Warto tutaj zaznaczyć, że ten trend wzrostowy rozpoczął się z poziomu dwuletnich minimów na 91,75 pkt.Obecnie notowania indeksu dolara są na poziomie 93,42 pkt., a załamanie na rynkach ropy oraz potencjalne pogorszenie sytuacji gospodarczej może być sygnałem ucieczki w kierunku bezpiecznej waluty – a status takiej wciąż posiada właśnie USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs USD/PLN

Kurs dolara względem złotówki przebił w ostatnim czasie stworzony w sierpniu opór w okolicach 3,75 zł wykazując siłę amerykańskiej waluty, która z początkiem września wybiła się z dwuletnich minimów w okolicach 3,66 zł.

Obecnie dolar podrożał powyżej 3,77 zł i jest możliwe, że skieruje się on dalej w okolice 3,80zł

CHCĘ WYPRÓBOWAĆ APLIKACJĘ MOBILNĄ CAPITAL.COM

Ropa naftowa w dół o ponad 10% w ostatnim tygodniu

Przecena na ropie naftowej trwa już kilka sesji i bez wątpienia do takiego stanu rzeczy dołożył swoją cegiełkę także słabnący dolar. Warto jednak zwrócić uwagę, że według danych Energy Information Administration, zapasy ropy w USA w ostatnich 6 tygodniach tylko raz się zwiększyły, a aż 5 razy skurczyły. Dane z zeszłego tygodnia wykazały dość spory spadek rezerw ropy w Stanach Zjednoczonych: aż o 10 mln baryłek.

Obecna zniżka na notowaniach ropy wynika także z obniżenia ceny sprzedawanego surowca przez światowego giganta, Saudi Aramco. Znaczne luzowania nie doznały także redukcje wydobycia pośród państw OPEC+. Te sygnały wskazywać mogą na wciąż kulejący popyt na paliwa.
Jednak, czy można mówić tutaj o wyraźnym załamaniu popytu na ropę? Raczej nie, a przewidywania analityków w zasadzie nie uległy zmianie. Być może stwarza to okazję inwestycyjną.
Z grona ponad 2 tysięcy instrumentów dostępnych w aplikacji Capital.com na początku każdego tygodnia wybieramy 3, które naszym zdaniem w perspektywie średnioterminowej mogą zaoferować ciekawe okazje inwestycyjne. Cały cykl analiz można śledzić pod dedykowanym tagiem Mobile Trading.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here