Naga MarketsTrading mobilny: analiza ceny złota, ceny ropy naftowej oraz kursu EUR/USD na platformie Capital.comPoniższa analiza została wykonana przy pomocy autorskiej platformy mobilnej dostarczanej przez Capital.com, regulowanego przez CySEC brokera. O analizowaniu wykresów za pomocą telefonu lub tabletu przeczytasz w osobnym artykule.

  • W analizie przyglądamy się kursowi EUR/USD, cenie złota oraz notowaniom ropy naftowej.
  • Kurs EUR/USD rośnie na fali słabnącego dolara.
  • Ropa kontynuuje marsz ku poziomom sprzed pandemii dzięki odbudowującemu się popytowi na paliwa.
  • Obniżka na złocie może być okazją inwestycyjną.

Ropa naftowa kontynuuje marsz ku górze

Notowania ropy naftowej zamykają już trzeci tydzień wzrostów z rzędu. Pieczę nad wyceną surowca na rynkach trzymają zarówno kraje OPEC+ oraz Stany Zjednoczone poprzez odpowiednio dostrojone redukcje wydobycia.

Trading mobilny: analiza ceny złota, ceny ropy naftowej oraz kursu EUR/USD na platformie Capital.comW zeszłą środę na spotkaniu OPEC+ przedstawiciele grupy uzgodnili utrzymanie restrykcji na dotychczasowym poziomie 7,7 mln baryłek dziennie, choć od maja do końca lipca było to nawet 9,7 mln.

Oznacza to, ze kraje OPEC+ obecnie wydobywają około 22 mln baryłek surowca dziennie względem niemal 30 mln rok temu.

Już czwarty tydzień z rzędu spadły także zapasy surowca w USA, co może stanowić przesłanki do stwierdzenia, że popyt na ropę odbudowuje się wieszcząc wzrost ceny kontraktów na ropę WTI oraz Brent.

CHCĘ WYPRÓBOWAĆ APLIKACJĘ MOBILNĄ CAPITAL.COM

Złoto wydobywa się z miejscowego dołka

Od początku roku złoto spot podrożało już o ponad 28% i obecnie jego wycena oscyluje wokół okolic 1950 dol. za uncję, jednak jeszcze a początku sierpnia notowania kruszcu rysowały nowe rekordowe szczyty na 2075 dol.

Trading mobilny: analiza ceny złota, ceny ropy naftowej oraz kursu EUR/USD na platformie Capital.comNagła realizacja zysków przez inwestorów, a także gwałtowna (acz krótkotrwała) aprecjacja dolara wywołała spadek kursu ceny złota spot do okolic 1920-1950 dol. Obecnie, cena powoli wydobywa się z tego dołka, wspierana linią trendu wzrostowego, który zahamował spadek ceny złota, gdy obniżka sprowadziła cenę nawet poniżej 1900 dol. za uncję.

Rekomendacje Citigroup oraz Goldman Sachs mówiące o nawet 2300 dol. w przeciągu roku są nadal aktualne. Złota nie należy postrzegać jako aktywa do krótkoterminowej spekulacji, a raczej jako typową inwestycję długoterminową.

Na rynku obowiązują sentymenty wywołane spotkaniem FOMC w zeszłą środę, na której Fed zadeklarował wspieranie gospodarki wszystkimi narzędziami jakie są dostępne. Możliwe, że cel inflacyjny zostanie zwiększony, co byłoby korzystne dla wzrostów na złocie, a o tym czy tak się stanie przekonamy się po przemówieniu szefa Fed w ten czwartek.

Kurs euro (EUR/USD) wspierany monetarnymi sentymentami

Kurs euro do dolara (EUR/USD) po chwilowym przekroczeniu poziomu 1,1900 powrócił do wsparcia na 1,18000 i po skutecznym obronieniu go w zeszły piątek, dziś w poniedziałek euro aprecjonuje o 0,31% względem USD. Poziomem, który kurs może sprawdzić jest powrót do oporu na 1,1900 dol.

Trading mobilny: analiza ceny złota, ceny ropy naftowej oraz kursu EUR/USD na platformie Capital.comW porównaniu do Fed, nieco optymistyczniej z perspektywy gospodarki wyglądają deklaracje EBC ogłoszone w zeszły czwartek. Warto zestawić ze sobą zapowiedzi Fed w sprawie skupu aktywów (przedstawiciele Fed stwierdzili, że skup MBS oraz ABS z rynku będzie kontynuowany tak długo jak to będzie potrzebne) z oświadczeniami EBC na temat zakupów aktywów w ramach PEPP (limity PEPP to nie jest cel, a jedynie sufit tego jakie działania może podjąć EBC).

W USA nie brakuje także politycznych zawirowań. Negocjacje w sprawie programu stymulacji fiskalnej stoją w miejscu, a partie zdają się skupiać w tym momencie raczej na wielkich wyborczych konwentach niż na gospodarce.

Z grona ponad 2 tysięcy instrumentów dostępnych w aplikacji Capital.com na początku każdego tygodnia wybieramy 3, które naszym zdaniem w perspektywie średnioterminowej mogą zaoferować ciekawe okazje inwestycyjne. Cały cykl analiz można śledzić pod dedykowanym tagiem Mobile Trading.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here