Naga Markets

Fundacja Trading Jam Session kontynuuje wysyłanie listów otwartych do organów państwowych. Nie tak dawno informowaliśmy o apelu TJS do Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, dziś prezes zarządu Rafał Zaorski oraz dyrektor generalny fundacji Jakub Mościcki opublikowali list jaki skierowali do Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie prac jakie są prowadzone nad regulacją statusu prawnego rynku kryptowalut w Polsce. 


Poniżej prezentujemy całą treść listu:Szanowni Państwo,

W związku z rozpoczęciem przez Komisję Nadzoru Finansowego prac nad kampanią edukacyjną dotyczącą kryptowalut, my, jako Fundacja Trading Jam, działająca na rzecz i skupiająca inwestorów i traderów indywidualnych, wyrażamy chęć włączenia się we wspomniane prace. Działania te są zbieżne z celami istnienia naszej Fundacji, która skupia się głównie na edukacji finansowej, napiętnowaniu oszustw i nadużyć oraz promocji uczciwych praktyk na rynku finansowym.

Dlatego proponujemy stworzenie “Koalicji na rzecz cyfrowej ekonomii”, która składając się z ekspertów i praktyków rynku kryptowalut, włączyłaby się w stworzenie materiałów edukacyjnych oraz ich należytej promocji.

Uważamy, że odpowiednie podejście do tematu kryptowalut jest dla Polski olbrzymią szansą na uzyskanie miana lidera w nowej, cyfrowej ekonomii XXI wieku.

Dlatego postulujemy:

  1. Przeprowadzenie debaty publicznej ze wszystkimi zainteresowanymi stronami: emitentami, inwestorami, właścicielami giełd, właścicielami kopalń oraz programistami.
  2. Wypracowanie jasnej definicji kryptowaluty.
  3. Określenie sposobów informowania o potencjalnych piramidach i oszustwach oraz postępowania w ich przypadku.
  4. Wypracowanie propozycji rozwiązań prawnych dotyczących:– kwestii finansowo-podatkowych,– obrotu kryptowalutami,– emisji kryptowalut.
  5. Uzgodnienie sposobów audytowania kopalni współdzielonych (pooli) i giełdkryptowalut.
  6. Stworzenie norm dla banków i instytucji finansowych zgodnych z AML i KYC w interesie posiadaczy rachunków bankowych, którzy są uczestnikami handlu kryptowalutami.

Im szybciej powyższe postulaty zostaną uzgodnione, tym mniej osób zostanie poszkodowanych przez firmy podszywające się pod rzeczywiste kryptowaluty.

AVA Trade

Z wyrazami szacunku:
Rafał Zaorski, Prezes Zarządu
Jakub Mościcki, Dyrektor Generalny


Wszystkie najważniejsze informacje z rynku kryptowalut prezentujemy w dziale Bitcoin. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem: KNF ostrzega przed sprzedażą tokenów kryptograficznych (ICO)Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
Poprzedni artykułPoranny przegląd rynków – USD na istotnych wsparciach. Uwaga na wcześniejsze zamknięcie w USA!
Następny artykułOd inwestora do scalpera – EURAUD wybija górą z trójkąta zwyżkującego
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here