Naga Marketslogotyp dascoina na tle połączeńNa początku października informowaliśmy o śledztwie jakie wszczęła prokuratura w sprawie promocji i doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem tysięcy osób, które od września 2016 roku do dnia dzisiejszego zakupiły produkty bądź usługi DasEcosystemu. Centralne Biuro Śledcze wystosowało do Trading Jam prośbę o pomoc w ustaleniu danych osób poszkodowanych przez NetLeaders.


Śledczy szukają pokrzywdzonych

Zarząd w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie prowadzi za  l.dz. Z-XIX-3-3870/18; RSD-102/2018; PO III Ds. 176.2018 śledztwo w sprawie m.in. doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem szeregu osób w związku z nabywaniem za pośrednictwem strony internetowej licencji na wydobywanie kryptowaluty o nazwie DasCoin, po uprzednim wprowadzeniu pokrzywdzonych w błąd co do tego, iż DasCoin jest walutą elektroniczną, posiadającą cechy kryptowaluty tj. o czyn z art. 286 § 1 KK w zw. z art. 294 § 1 KK w zw. z art. 12 KK. Przedmiotowe postępowanie wszczęto, w związku ze złożonym przez Fundację Trading Jam zawiadomieniem – czytamy w udostępnionym redakcji przez fundację Trading Jam piśmie.

Jak przekonują śledczy, w toku prowadzonego postępowania zachodzi konieczność ustalenia danych i przesłuchania w charakterze świadka osób, które nabyły produkty za pośrednictwem stronty NetLeaders.com.

Osoby, które czują się pokrzywdzone i chcą wesprzeć śledztwo swoimi zeznaniami proszone są o kontakt pod adresem: jakub.moscicki@tradingjam.pl z wiceprezesem TradingJam, panem Jakubem Mościckim. Złożyliśmy zawiadomienie do prokuratury w związku z tym, że sporo osób pojawiało się na naszych spotkaniach mówiąc, że “zainwestowali” pieniądze w DasCoina i nie mogą ich odzyskać, a kontakt z “liderami” projektu się urywa po jakimś czasie. Zaniepokoiło nas również to, że głównym zajęciem firmy jest sprzedawanie licencji, a nie biznes. Wartość DasCoina powinna wynikać z biznesu, którego się jednak nie dopatrzyliśmy. UOKiK również podzielił nasze obawy wpisując projekt DasCoin na swoją listę – komentował na początku miesiąca fakt złożenia zawiadomienia do prokuratury Jakub Mościcki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here