Naga Markets webinar


logotyp dascoina na tle połączeńNa początku października informowaliśmy o śledztwie jakie wszczęła prokuratura w sprawie promocji i doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem tysięcy osób, które od września 2016 roku do dnia dzisiejszego zakupiły produkty bądź usługi DasEcosystemu. Centralne Biuro Śledcze wystosowało do Trading Jam prośbę o pomoc w ustaleniu danych osób poszkodowanych przez NetLeaders.


Śledczy szukają pokrzywdzonych

Zarząd w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie prowadzi za  l.dz. Z-XIX-3-3870/18; RSD-102/2018; PO III Ds. 176.2018 śledztwo w sprawie m.in. doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem szeregu osób w związku z nabywaniem za pośrednictwem strony internetowej licencji na wydobywanie kryptowaluty o nazwie DasCoin, po uprzednim wprowadzeniu pokrzywdzonych w błąd co do tego, iż DasCoin jest walutą elektroniczną, posiadającą cechy kryptowaluty tj. o czyn z art. 286 § 1 KK w zw. z art. 294 § 1 KK w zw. z art. 12 KK. Przedmiotowe postępowanie wszczęto, w związku ze złożonym przez Fundację Trading Jam zawiadomieniem – czytamy w udostępnionym redakcji przez fundację Trading Jam piśmie.

Jak przekonują śledczy, w toku prowadzonego postępowania zachodzi konieczność ustalenia danych i przesłuchania w charakterze świadka osób, które nabyły produkty za pośrednictwem stronty NetLeaders.com.

Osoby, które czują się pokrzywdzone i chcą wesprzeć śledztwo swoimi zeznaniami proszone są o kontakt pod adresem: jakub.moscicki@tradingjam.pl z wiceprezesem TradingJam, panem Jakubem Mościckim. Złożyliśmy zawiadomienie do prokuratury w związku z tym, że sporo osób pojawiało się na naszych spotkaniach mówiąc, że “zainwestowali” pieniądze w DasCoina i nie mogą ich odzyskać, a kontakt z “liderami” projektu się urywa po jakimś czasie. Zaniepokoiło nas również to, że głównym zajęciem firmy jest sprzedawanie licencji, a nie biznes. Wartość DasCoina powinna wynikać z biznesu, którego się jednak nie dopatrzyliśmy. UOKiK również podzielił nasze obawy wpisując projekt DasCoin na swoją listę – komentował na początku miesiąca fakt złożenia zawiadomienia do prokuratury Jakub Mościcki.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułUSDCAD umacnia się. Nowe cele krótkoterminowe dla pary
Następny artykułZnana tenisistka się stokenizowała
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here