Naga MarketsIchimoku to strategia inwestycyjna podążania za trendem, świetnie sprawdza się na interwałach H4, D1 i wyższych. W poniższym przeglądzie prezentuję swoje zagrania i obserwacje wykorzystujące Ichimoku, wsparcia i opory oraz formacje Price Action. Możesz również sprawdzić poprzedni przegląd Ichimoku

GBPAUD

Na wykresie czterogodzinnym widzimy delikatne spowolnienie ostatnich spadków. Cena niedawno przebiła się przez wsparcie w okolicach 1,6270 i obecnie kilkukrotnie przetestowała ten poziom od dołu. Ostatnie świece wzrostowe to świetna okazja do otwarcia pozycji krótkiej, dzięki temu otrzymamy lepszy stosunek zysku do ryzyka.

Spadkowa chmura Kumo staje się coraz większa, a Tenkan jest poniżej Kijun, co wskazuje na dalsze spadki. Stop Loss można dać w okolicach dolnego ograniczenia chmury, mamy dzięki temu 100 pipsów zapasu.

Żeby określić poziom Take Profit, przejdźmy na wykres dzienny. W okolicach 1,59 znajduje się kluczowe wsparcie, można ustawić nasz cel powyżej niego. Dzięki temu uzyskamy bardzo korzystny stosunek zysku do ryzyka powyżej 4:1. Pozycję na GBPAUD otworzyłem na rachunku FXTM, który oferuje szybką egzekucję zleceń oraz ochronę kapitału.

NZDCHF

Na wykresie H4 pary NZDCHF widzimy, że cena powoli dociera do wsparcia w okolicy 0,6950. Jeśli uda się je przebić, możemy zaczekać na jego re-test i otworzyć pozycję krótką. Chmura Kumo jest wciąż spadkowa, a linia Tenkan znajduje się grubo poniżej Kijun.

CADJPY

Cena na wykresie H4 niedawno wybiła się z chmury wzrostowej Kumo, a kilka świec wcześniej doszło do wzrostowego przecięcia linii Tenkan i Kijun. Zanim jednak zdecydujemy się na otwarcie pozycji długiej, lepiej poczekać na przebicie się przez opór na 87,38, który już dwukrotnie w ciągu ostatnich 10 dni powstrzymał byki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here