Naga MarketsIchimoku to strategia inwestycyjna podążania za trendem, świetnie sprawdza się na interwałach H4, D1 i wyższych. W poniższym przeglądzie prezentuję swoje zagrania i obserwacje wykorzystujące Ichimoku, wsparcia i opory oraz formacje Price Action. Możesz również sprawdzić poprzedni przegląd Ichimoku

EURCHF

Na wykresie H4 widzimy, jak świetnie sprawuje się linia trendu wzrostowego. Dziś rano doszło do kolejnego odbicia od jej granic. Jeśli będzie miała miejsce spadkowa korekta, a cena zatrzyma się gdzieś w okolicach górnej granicy chmury Kumo, będzie można pomyśleć o otwarciu długiej pozycji na tej parze.

Te artykuły również Cię zainteresują
Źródło: https://www.tradingview.com/symbols/EURCHF

GBPJPY

Idealny przykład na to, jak świetnie granice chmury działają jako opór dla ceny w trendzie spadkowym. GBPJPY systematycznie traci, choć mamy do czynienia z silnymi wahaniami ceny. W ciągu ostatnich kilku dni linia Senkou Span A już trzy razy powstrzymywała wzrosty. Przed otwarciem shorta przestrzega bliskość istotnego wsparcia z wykresu dziennego. Dopiero po jego trwałym przebiciu będzie może pomyśleć o wejściu w pozycję.

Źródło: https://www.tradingview.com/symbols/GBPJPY

USDCHF

Sygnał sprzedaży pojawił się na tej parze. Linia Tenkan przecięła od góry Kijun-sen. Możliwość otwarcia krótkiej pozycji jest potwierdzona dodatkowo przez Chikou Span. Stop Loss może być niewielki, wystarczy ustawić go nad ostatnim szczytem. Take Profit znajduje się około 150 pipsów niżej. Pozycję otworzyłem u brokera 24option, który oferuje wyjątkowo niskie spready i świetne warunki handlowe.

Źródło: https://www.tradingview.com/symbols/USDCHF


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here