Naga MarketsIchimoku to strategia inwestycyjna podążania za trendem, świetnie sprawdza się na interwałach H4, D1 i wyższych. W poniższym przeglądzie prezentuję swoje zagrania i obserwacje wykorzystujące Ichimoku, wsparcia i opory oraz formacje Price Action. Możesz również sprawdzić poprzedni przegląd Ichimoku

EURAUD

Dziś skupimy się na parach związanych z euro, na pierwszy ogień idzie EURAUD. Na wykresie H4 widzimy, że cena wybija się właśnie ze wzrostowej chmury Kumo oraz poniżej wsparcia z wykresu dziennego. Poziom ten nie jest szczególnie silnie broniony, zdarzają się wybicia, ale mimo to jest to świetne miejsce do poszukiwania szans na shorta. Dla przykładu, jeśli obecna świeca spadkowa zakończy się w formie pin bara, będzie można pokusić się o otwarcie krótkiej pozycji z celem na kolejne wsparcie.

Źródło: https://www.tradingview.com/symbols/EURAUD

EURCAD

Tu sytuacja wygląda całkiem podobnie, cena dokonała udanego retestu przebitego wsparcia w okolicach 1,5010, które teraz powinno stanowić rolę oporu. Jeśli w tym miejscu pojawi się jakiś sygnał sprzedaży, będzie można pokusić się o otwarcie krótkiej pozycji.

Źródło: https://www.tradingview.com/symbols/EURCAD

EURUSD

Cena po wybiciu spadkowym ze wzrostowej chmury Kumo doprowadziła do udanego retestu tej strefy. Być może w tym miejscu pojawi się jakiś sygnał sprzedaży, wtedy będzie można otworzyć pozycję krótką. Do tego celu polecam brokera STO, który na EURUSD oferuje spread już od 0,0 pipsów!

Źródło: https://www.tradingview.com/symbols/EURUSD


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here