Naga MarketsIchimoku to strategia inwestycyjna podążania za trendem, świetnie sprawdza się na interwałach H4, D1 i wyższych. W poniższym przeglądzie prezentuję swoje zagrania i obserwacje wykorzystujące Ichimoku, wsparcia i opory oraz formacje Price Action. Możesz również sprawdzić poprzedni przegląd Ichimoku

CADCHF

Sytuacja na CADCHF na wykresie czterogodzinnym nie jest jasna. Para od końca lipca znajdowała się w trendzie spadkowym, jednak od 11 sierpnia miała miejsce mocna korekta wzrostowa. Zakończyła się ona mocną świecą spadkową, po której cena znalazła się w okolicach wsparcia/oporu z wykresu dziennego. W ostatnich dniach nie działał on jednak zbyt dobrze.

Jeśli obecna świeca zamknie się poniżej spadkowej chmury Kumo, to można połasić się na otwarcie pozycji krótkiej z celem na wsparcie w okolicy 0,7530, gdzie ostatnio doszło do korekty wzrostowej. Sygnał jest dodatkowo wzmocniony niedawnym przecięciem linii Kijun przez Tenkan oraz kształtem świecy, która może okazać się pin barem. Pozycje otwieram u brokera FXTM, który ma w ofercie ponad 250 instrumentów handlowych.

CADJPY

Podobnie sytuacja wygląda na CADJPY. Najpierw miały miejsce silne spadki trwające od końca lipca, następnie doszło do korekty wzrostowej, a obecnie cena być może wybije ze spadkowej chmury Kumo, co dodatkowo jest wzmocnione przecięciem Tenkan przez Kijun.

Należy jednak wziąć pod uwagę, ze na wykresie dziennym cena właśnie weszła w bardzo szeroką chmurę wzrostową Kumo.

EURJPY

Cena znajduje się w konsolidacji między wsparciem na 128,00 a oporem na 130,75 już od końca czerwca. Obecnie zbliżyła się po raz drugi w ciągu ostatnich kilku dni do dolnego ograniczenia ruchu bocznego. Sygnały Ichimoku wskazują na spadki, ale należy pamiętać, że w trakcie konsolidacji często są generowane fałszywe sygnały. Dlatego zalecam zaczekać na rozwój sytuacji, jeśli dojdzie do trwałego przebicia wsparcia, wtedy można zastanowić się nad otwarciem pozycji krótkiej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here