Naga MarketsIchimoku to strategia inwestycyjna podążania za trendem, świetnie sprawdza się na interwałach H4, D1 i wyższych. W poniższym przeglądzie prezentuję swoje zagrania i obserwacje wykorzystujące Ichimoku, wsparcia i opory oraz formacje Price Action. Możesz również sprawdzić poprzedni przegląd Ichimoku

Postanowiłem zmienić nieco parametry wskaźnika Ichimoku. Dotychczas korzystałem ze standardowych ustawień 9, 26, 52. Teraz zmodyfikowałem je nieco, żeby lepiej pasowały do interwału H4:

9 – półtora dnia tradingowego (zastanawiałem się and 12, ale miałem wrażenie, że Tenkan-sen jest zbyt wolny)

30 – tydzień tradingowy (5 dni * 6 świec)

60 – dwa tygodnie tradingowe (10 dni * 6 świec)

Zobaczymy, co z tego wyniknie, wykresy zmieniły się tylko nieznacznie. A teraz przejdźmy do dzisiejszego przeglądu Ichimoku.

AUDUSD

Na wykresie H4 widzimy, że cena znalazła się poniżej ważnego wsparcia, a obecnie ma miejsce jego retest od dołu. Dodatkowo zaczął się tworzyć pin bar. Gdy zamknie się obecna świeca czterogodzinna, a jej kształt się znacząco nie zmieni, będzie można otworzyć krótką pozycję.

USDCAD

Cena wybiła dziś w nocy ze spadkowej chmury Kumo, co jest słabym sygnałem kupna. Obecnie ma miejsce test linii Senkou Span A. Jeśli pojawi się w tym miejscu jakiś sygnał kupna, będzie można zastanowić się nad otwarciem długiej pozycji, tym bardziej, że cena z sukcesem przetestowała nowe wsparcie na 1,2765.

USDCHF

Wczorajsza pozycja niestety zakończyła się stratą. Zaraz po otwarciu pojawił się niewielki zysk, ale już niedługo potem doszło do fali wzrostów. Godzinę temu doszło do zamknięcia na SL. Obecnie cena nieco zawraca, być może będzie okazja do ponownego otwarcia shorta pod ewentualnym odbiciu od spadkowej chmury.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here