Naga MarketsIchimoku to strategia inwestycyjna podążania za trendem, świetnie sprawdza się na interwałach H4, D1 i wyższych. W poniższym przeglądzie prezentuję swoje zagrania i obserwacje wykorzystujące Ichimoku, wsparcia i opory oraz formacje Price Action. Możesz również sprawdzić poprzedni przegląd Ichimoku

Witam Państwa po krótkiej przerwie. W pierwszej kolejności chciałbym podziękować wszystkim, którzy wzięli udział we wczorajszym webinarze dotyczącym Ichimoku. Dla wszystkich, którzy nie mieli okazji w nim uczestniczyć, nagranie niedługo pojawi się w strefie e-Learn. Podczas dwudniowej przerwy zamknęły się moje otwarte pozycje, więcej szczegółów niżej.

AUDNZD

Słaby sygnał sprzedaży w postaci wybicia dołem ze wzrostowej chmury Kumo pojawił się na wykresie H4. Linia Chikou Span potwierdza ten sygnał. Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że nieco niżej znajduje się ważne wsparcie z wykresu dziennego. Nie widzę możliwości otwarcia pozycji z dobrym stosunkiem zysku do ryzyka, dlatego rezygnuję z wejścia w nią.

NZDJPY

Pierwsza z zamkniętych pozycji. Całe szczęście SL miałem ustawiony na BE, więc nic nie straciłem. We wtorek pisałem o możliwości przesunięcia Stop Lossa nad linię Kijun. Gdybym to wtedy zrobił, udałoby się zarobić około 4-5% rachunku, niestety się na nie zdecydowałem, a w międzyczasie sentyment zmienił się na wzrostowy i pozycja się zamknęła. Do otwarcia pozycji wykorzystałem rachunek u 24option, polecam go do gry z wykorzystaniem Ichimoku.

GBPCAD

Po zobaczeniu nagłego odwrócenia na NZDJPY i w oczekiwaniu na decyzję Banku Anglii postanowiłem tym razem ograniczyć ryzyko i przesunąłem Stop Lossa nieco pod linię Kijun. Liczyłem, że w razie czego może ona zadziałać jako wsparcie, a jeśli zostanie przełamana, to chociaż zabezpieczę część zysków. Nieoczekiwana decyzja Banku Anglii doprowadziła do mocnej deprecjacji funta, moja pozycja zamknęła się z zyskiem w okolicach 2%. Lepsze to niż nic.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here