Naga MarketsIchimoku to strategia inwestycyjna podążania za trendem, świetnie sprawdza się na interwałach H4, D1 i wyższych. W poniższym przeglądzie prezentuję swoje zagrania i obserwacje wykorzystujące Ichimoku, wsparcia i opory oraz formacje Price Action. Możesz również sprawdzić poprzedni przegląd Ichimoku

Zanim przejdziemy do przeglądu par walutowych, przypominam o webinarze, który odbędzie się 2 listopada o godzinie 19:00. Razem z Marcinem Wenusem opowiemy o systemie Ichimoku. Więcej szczegółów w osobnym artykule.

AUDNZD

Na wykresie H4 linia Tenkan znalazła się ponad Kijun, jest to sygnał do otwarcia długiej pozycji. Cena dodatkowo znajduje się w pobliżu Senkou Span A, czyli górnej granicy chmury Kumo. Jeśli jednak spojrzymy na Chikou Span, to ciężko stwierdzić, czy możemy otworzyć długą pozycję. Dlatego warto przełączyć wykres na liniowy.

Na wykresie liniowym AUDNZD widzimy, że linia Chikou Span znajduje się minimalnie nad ceną, więc możemy otworzyć długą pozycję. Ja akurat pozostanę z boku, bo mam już otwartą pozycję na parze z NZD. Ponadto mam wrażenie, że to jeszcze nie koniec ostatniej konsolidacji i pozycja może zamknąć się ze stratą.

GBPCAD

Otwarta pozycja na GBPCAD zaczyna powoli zbliżać się do poziomu ostatniego szczytu, gdzie dotarła w pierwszym dniu po otwarciu. Zysk jest już równowartością początkowego SL, więc postanowiłem przesunąć Stopa na Break Even. Zobaczymy, co się będzie działo później.

GBPNZD

Wczoraj wieczorem doszło do wybicia linii Tenkan nad Kijun, można pokusić się o otwarcie longa. Chikou Span potwierdza tę pozycję. W tym celu warto skorzystać z oferty 24option, który oferuje niskie spready również na crossach. Ja nie otwieram pozycji, bo mam zarówno longa na funcie, jak i shorta na dolarze nowozelandzkim.

NZDJPY

Powolny marsz na południe otwartego shorta trwa. Być może niedługo zacznę powoli przesuwać SL wraz z linią Kijun, żeby zabezpieczyć część zysków. Na razie cena jest jakoś w połowie drogi do Break Even.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here