Naga MarketsIchimoku to strategia inwestycyjna podążania za trendem, świetnie sprawdza się na interwałach H4, D1 i wyższych. W poniższym przeglądzie prezentuję swoje zagrania i obserwacje wykorzystujące Ichimoku, wsparcia i opory oraz formacje Price Action.

AUDNZD

Na wykresie czterogodzinnym widzimy, że cena od początku sierpnia notuje regularne wzrosty. Ostatnio doszło do silniejszej korekty spadkowej, która została już właściwie w całości zanegowana. Tenkan przeciął linię Kijun, co jest sygnałem do dalszych wzrostów. Dla pewności proponuję poczekać z otwarciem pozycji na stałe przebicie powyżej oporu wyznaczonego przez poprzedni szczyt z 10 sierpnia.

EURUSD

Cena we wtorek przebiła się przez rysowaną od czerwca linię trendu wzrostowego. Chmura Kumo zmieniła kolor na spadkowy, a linia Tenkan przebiła Kijun, generując sygnał do spadków. Obecnie jest dobry moment do otwarcia pozycji krótkiej, można utworzyć zlecenie nieco poniżej ostatnich dołków.

GBPAUD

Okazja do otwarcia krótkiej pozycji pojawiła się już dawno, można było już nieźle zarobić. Ja handluję u brokera FXTM, oferującego spready od 0,1 pipsa i błyskawiczną egzekucję zleceń. Obecnie cena przebiła się poniżej wsparcia na 1,6268, w tych okolicach można poszukać miejsca na otwarcie krótkiej pozycji.

GBPCAD

Sytuacja wygląda prawie identycznie jak na GBPAUD. Na wykresie czterogodzinnym po fali silnych spadków cena znalazła się w okolicach wsparcia na 1,6268. Może dojść do próby powrotu nad przebite wsparcie, jeśli się nie powiedzie, będzie można otworzyć pozycję krótką. Pamiętaj, żeby uważać na korelację podczas tradingu, jeśli otworzysz pozycję na GBPAUD, nie otwieraj identycznej na GBPCAD, zwiększysz w ten sposób ryzyko straty.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here