Naga MarketsIchimoku to strategia inwestycyjna podążania za trendem, świetnie sprawdza się na interwałach H4, D1 i wyższych. W poniższym przeglądzie prezentuję swoje zagrania i obserwacje wykorzystujące Ichimoku, wsparcia i opory oraz formacje Price Action. Możesz również sprawdzić poprzedni przegląd Ichimoku

AUDNZD

Niestety przegapiłem ostatnie osłabienie dolara nowozelandzkiego, ale jeszcze nie wszystko stracone. AUDNZD za trzecim podejściem dało radę przebić się przez opór na H4 w okolicach 1,0860. Chmura jest wzrostowa, a linia Tenkan znajduje się powyżej Kijun, co wskazuje na trend wzrostowy. Można zaczekać na korektę w okolice przebitego wsparcia i w tym miejscu otworzyć zlecenie oczekujące buy limit ze stop lossem poniżej wsparcia.

EURGBP

Cena zbliża się do kolejnego ważnego oporu z wykresu dziennego. Ostatnio była tak wysoko 7 października poprzedniego roku. Jeśli uda się wybić powyżej oporu, cena znajdzie się na poziomach, gdzie ostatnio widzieliśmy ją w 2009 roku. Jak widać, jest to bardzo istotny poziom, gdzie możemy spodziewać się silniejszej reakcji niedźwiedzi. Dlatego na razie można się wstrzymać z otwieraniem pozycji długich, nawet jeśli Ichimoku wskazuje na silny trend wzrostowy.

GBPCHF

Cena od jakiegoś czasu oscyluje pod przebitym wsparciem w okolicach 1,2435, które teraz powinno pełnić funkcję oporu. Jest to dobre miejsce do otwarcia pozycji krótkiej ze stop lossem powyżej przebitego poziomu, a celem w okolicach wsparcia z wykresu dziennego na 1,2272. Kumo jest spadkowe, a linia Tenkan jest poniżej Kijun.

NZDJPY

Para bez większych problemów przebiła się przez wsparcie z wykresu dziennego. Tendencja nadal jest spadkowa, potwierdza to zarówno chmura Kumo, jak i ułożenie linii Tenkan i Kijun. Można otworzyć zlecenie oczekujące w okolicach 79,20, dzięki niewielkiej korekcie wzrostowej otrzymamy lepsze parametry pozycji. Swoje pozycje otwieram u brokera FXTM, który oferuje świetne warunki handlowe.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here