Naga MarketsIchimoku to strategia inwestycyjna podążania za trendem, świetnie sprawdza się na interwałach H4, D1 i wyższych. W poniższym przeglądzie prezentuję swoje zagrania i obserwacje wykorzystujące Ichimoku, wsparcia i opory oraz formacje Price Action. Możesz również sprawdzić poprzedni przegląd Ichimoku

Od czasu wczorajszego przeglądu doszło do zamknięcia obu moich pozycji. Jedna z nich okazała się stratna, ale za to druga przyniosła największy zysk od rozpoczęcia przeglądów Ichimoku. Więcej szczegółów w poniższym artykule.

AUDNZD

Na wykresie H4 widzimy, że górna granica chmury Kumo (Senkou Span B) zadziałała jako silny opór i po serii spadków cena znalazła się poniżej istotnego wsparcia z wykresu dziennego. Obecnie może dojść do korekty wzrostowej. Jeśli dojdzie do pojawienia się jakiegoś sygnału sprzedaży w tych okolicach, otworzę krótką pozycję. Układ linii Ichimoku jest korzystny na tej parze.

AUDUSD

To właśnie ta pozycja, która przyniosła dwucyfrowy zysk. O możliwości jej otwarcia pisałem w zeszły czwartek. Niewielki, wynoszący nieco ponad 15 pipsów Stop Loss pozwolił na otrzymanie bardzo dobrego RR. Przez większość czasu pozycja nieźle zarabiała, raz tylko niebezpiecznie zbliżyła się do Stop Lossa. Dziś w nocy doszło do mocnych spadków dolara australijskiego, dzięki czemu cena dotarła do Take Profit i w rezultacie moje konto powiększyło się o ponad 18%. Pozycję otwierałem u brokera 24option, który oferuje ponad 200 różnych instrumentów.

CADCHF

Pozycja, która przez większość czasu konsolidowała na delikatnym plusie. W poniedziałek zaczęła się mocna deprecjacja i ostatecznie wczoraj po południu long zamknął się na Stop Lossie. Linie Ichimoku w żaden sposób nie powstrzymały rajdu niedźwiedzi, więc nie bardzo można było coś zrobić. Biorąc pod uwagę skuteczność sygnałów Ichimoku wynoszącą około 40-50%, trzeba być gotowym na ponoszenie strat.

USDCAD

Cena znalazła się w bardzo interesującym miejscu. Wzrostowa korekta dotarła pod przebite wsparcie z wykresu dziennego, które teraz powinno spełniać rolę oporu. Dodatkowo cena jest w okolicy spadkowej chmury Kumo. Jeśli dojdzie do powstania sygnału sprzedaży, będzie można zastanowić się nad otwarciem pozycji krótkiej. Przeszkodą może być pełniąca rolę filtra linia Chikou Span, która najprawdopodobniej będzie znajdować się nad ceną, co uniemożliwi nam wejście w shorta.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here