Naga MarketsIchimoku to strategia inwestycyjna podążania za trendem, świetnie sprawdza się na interwałach H4, D1 i wyższych. W poniższym przeglądzie prezentuję swoje zagrania i obserwacje wykorzystujące Ichimoku, wsparcia i opory oraz formacje Price Action. Możesz również sprawdzić poprzedni przegląd Ichimoku

Miałem napisać, że niewiele się zmieniło na wykresach i nie widać zbyt wiele sygnałów. Chciałem między innymi wspomnieć o sytuacji na EURGBP, gdzie krótkie zlecenie nie zostało aktywowane. Decyzja Banku Anglii sprawiła jednak, że pozycja się uruchomiła i po parunastu minutach zaczęła zarabiać już ponad dwukrotność trzykrotność SL. Więcej szczegółów niżej.

AUDJPY

Ostatnio doszło do przebicia oporu dziennego w okolicach 88,20. Tendencja jest wzrostowa, linia Tenkan znajduje się mocno powyżej Kijun, a chmura jest bycza. Można pokusić się o otwarcie długiej pozycji z celem na kolejny opór w okolicach 89,40. Ja już mam otwartą pozycję na dolarze australijskim, dlatego rezygnuję z tego sygnału.

AUDNZD

To moja otwarta już od dwóch tygodni pozycja na AUDNZD. Cena wróciła już nad wsparcie z wykresu dziennego oraz linię trendu wzrostowego i zaczęła znowu zarabiać. Żeby jednak wzrosty mogły być kontynuowane, ciągle trzeba liczyć na przebicie powyżej lokalnego oporu na 1,1140.

EURGBP

Wczoraj pisałem o sygnale sprzedaży na tej parze. Postanowiłem otworzyć zlecenie oczekujące sell limit, które wraz z decyzją Banku Anglii zostało aktywowane (przerywane linie pokazują miejsce wejścia w pozycję oraz Stop Loss). Poniżej widzicie już trzecią wersję tego wykresu, poprzednie zbyt szybko się dezaktualizowały. Obecnie cena zarabia trzykrotność pierwotnego SL.

Przesunąłem SL na BE, żeby w razie odwrócenia tendencji w najgorszym przypadku skończyć na zero, zmienność na tej parze może być duża w najbliższych godzinach. Do Take Profit jeszcze daleka droga, ustawiłem je w okolicach wsparcia z dziennego wykresu na 0,8800. Pozycję otworzyłem u brokera 24option, który oferuje wyjątkowo niskie spready.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here