Naga MarketsObecna sytuacja w jakiej przyszło nam inwestować jest zaskoczeniem dla nas wszystkich. W dobie konfliktów zbrojnych w rozmaitych częściach świata, nikt nie spodziewał się, że to wirus sparaliżuje największe gospodarki świata. Ma to oczywiście swoje przełożenie na zachowanie się poszczególnych instrumentów finansowych, a w związku z kwarantanną mamy na tyle czasu aby zająć się inwestowaniem. To właśnie teraz, jak nigdy wcześniej globalne spojrzenie na wykresy ma największe znaczenie.

Więcej na ten temat podczas Invest Cuffs Online opowiadał Piotr Głowacki, zawodowy trader i twórca projektu edukacyjnego Info Inwestor.


Kryzys, kwarantanna i inwestowanie. Jak je pogodzić?

Co będzie wpływało na zachowanie się ceny? Jakie są prognozy rozwoju koronawirusa w Polsce i na świecie? Czy obecne wzrosty na złocie to tylko korekta? Czy zobaczymy jeszcze spadki? Jakie instrumenty mają teraz największe znaczenie? Na te i szereg innych pytań odpowiada Piotr Głowacki:

Inwestowanie w czasach kwarantanny wymaga uchwycenia kluczowych punktów mających znaczenie dla wszystkich najważniejszych rynków świata. Takie czynniki jak ograniczanie przemieszczania się, zerwanie łańcuchów dostaw czy inne restrykcje bez wątpienia mają swoje przełożenie na wszystkie segmenty gospodarki a co za tym idzie rynki finansowe, rynki surowców ale także indeksy.

Ponieważ znajomość tych czynników ma olbrzymie znaczenie na przebieg decyzji inwestycyjnych – Trader i inwestor globalnych rynków finansowych Piotr Głowacki  w swoim wystąpieniu nakreśla problemy na które szczególnie należy zwracać uwagę. I chociaż podczas pandemii rynek wydaje się wielką niewiadomą, to jednak doświadczenie oraz rozległa znajomość zagadnień globalnych Piotra Głowackiego pozwala na wyznaczenie podstawowych scenariuszy dla takich instrumentów jak złoto, srebro, pszenica, kukurydza czy SP500.

Znajomość perspektywy, którą przedstawia Piotr na pewno pozwoli uchwycić szerszy kontekst obecnej sytuacji rynkowej i zdecydować w które instrumenty najlepiej inwestować.

Wykład przeprowadzony podczas Konferencji dla Inwestorów online. Spotkanie odbyło się w zastępstwie odwołanego Kongresu Invest Cuffs 2020. Subskrybuj kanał Comparic.pl w serwisie YouTube i bądź na bieżąco.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here