Naga Markets

TRADING_HARMONICZNY_NA jeszcze dziś potencjalna korekta ABC na NZDUSD dla interwału D1.


Po pół roku cykl trading harmoniczny okazał się zyskowny. Przez ten okres udało się zarobić +1740 pipsów i żaden miesiąc nie został zakończony na stracie. Z nowym rokiem dotychczasową formę artykułów zastępujemy jej odświeżoną wersją. Już od stycznia potencjalne formacje oraz zagrania pod tradingu harmonicznym będą pojawiać się częściej, a co najważniejsze o możliwym pojawieniu się formacji będę pisał z wyprzedzeniem.Szerszy opis systemu, a w nim poszczególne formacje znajdują się tutaj.

NZDUSD w dłuższym terminie jest w trendzie spadkowym, ale od dołka który został ustanowiony 24 sierpnia do dziś trwa wzrostowe odbicie. Nie jest to niczym nowym dla tej pary co widać na poniższym wykresie. Od stycznia do kwietnia 2015 wyrysowała się idealna formacja spadkowa Gartley, która spowodowała dalsze głębokie spadki. W chwili obecnej zakładam powrót do trendu spadkowego na NZDUSD (szczegóły w dalszej części).

Wykres NZDUSD dla interwału D1.
Wykres NZDUSD dla interwału D1.

Broker FXGROW działający w modelu STP/ECN oferuje spread od 0,00001. Wypróbuj trading harmoniczny na koncie REAL lub DEMO.

Jeszcze w tym momencie nie jest pora na zajmowanie pozycji krótkich. Przypomnę, że do zawarcia pozycji potrzebny jest test wskazanego poziomu potwierdzony świecą PRICE ACTION. Zgodnie z rozwojem sytuacji na NZDUSD będę opisywał dalszy rozwój wskazanych potencjalnych formacji. Dobrym miejscem po jego potwierdzeniu będzie jeden z poziomów:

  • 0.6970 – na tym poziomie wypada zależność CD = 61,8% AB, poziom nie jest wzmocniony przez opór.
  • 0.7300 – bardzo prawdopodobne miejsce do zakończenie ruchu wzrostowego. W tym miejscu wypada zależność dla korekty prostej AB = CD, a dodatkowo poziom ten wzmacnia opór.
  • 0.7540 – na tym poziomie znajduje się duża formacja spadkowa Gartleya wzmocniona przez opór. Jeżeli cena w ogóle do niego dotrze to tu definitywnie powinny zakończyć się wzrosty, gdyby tak się nie stało oznacza to że NZDUSD jest już w nowym trendzie wzrostowym.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here