Naga MarketsFibonacci, harmonic trading, ComparicTrading w oparciu o formacje harmoniczne polega w znacznej mierze na odpowiednim mierzeniu zniesień Fibonacciego w stosunku do poszczególnych ruchów ceny.


Opis wszystkich formacji można znaleźć w artykule: Trading harmoniczny – najskuteczniejsze formacje systemu. Formacje harmoniczne, są formacjami kontynuacji trendu. Z tego względu ważne jest, żeby ruch jakiego się po niej spodziewamy był zgodny z wcześniejszym trendem. Najbardziej skuteczna jest formacja, której punkt D wypada na istotnym wsparciu/oporze.

Jeszcze dzisiaj formacja harmoniczna ma szansę uformować się na AUDUSD. Na interwale godzinowym wyznaczyć można formację Gartleya, która w tym układzie jest formacją prowzrostową. Na samym dole tego artykułu pokazuje też wykres zeszłotygodniowej formacji BAT na AUDCHF, która jak na razie zachowuje się zgodnie z planem.

Prowzrostowa formacja w mocnym trendzie wzrostowym

Formacja Garleya jest najstarszą spośród formacji harmonicznych i obok formacji AB=CD jest też jedną z najbardziej skutecznych. Obecnie na wykresie AUDUSD dalsze wzrosty dodatkowo będzie wspierać mocny trend wzrostowy.

Formacja Garleya na AUDUSD formuje się już od tygodnia. Po pojawieniu się odcinka XA cena spadła do punktu B, która usytuowany jest na zniesieniu 61,8% prostej XA. Następnie pojawił się ruch wzrostowy do punktu C, który obowiązkowo musiał być zawarty pomiędzy prostą BC. W tym momencie czekamy już tylko na test zniesienia 78,6% prostej XA. W tym miejscu powinien pojawić się punkt D a będzie to rejon 0.7915.

Wzrostowe odbicie, które powinno pojawić się w punkcie D ma szansę doprowadzić AUDUSD do lipcowych maksimów. Jeżeli jednak punkt D czyli rejon 0.7915 – 0.7910 zostanie przełamany to formacja zostanie zanegowana.

AUDUSD H1
Wykres AUDUSD dla H1

Formacja prospadkowa BAT na AUDCHF

Zgodnie z zeszłotygodniową analizą formacja BAT na AUDCHF jak na razie zachowuje się zgodnie z oczekiwaniami. Już teraz może pojawić się ruch spadkowy, bądź pojawi się jeszcze drugi test punktu D co jest również często spotykaną praktyką.

AUDCHF D1
Wykres AUDCHF dla D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here