Naga MarketsTRADING_HARMONICZNY_NW dniu dzisiejszym pojawiło się sporo nowych formacji. Interesująco wygląda AB=CD na EURGBP. Bardzo szybko na spadkowego Gartleya zareagował AUDCAD oraz kilka innych.


Po zyskownym okresie lipiec – grudzień 2015 od początku 2016 roku trading harmoniczny zastąpiliśmy jej odświeżoną wersją. Podstawową zmianą jest wskazanie z wyprzedzeniem ciekawych formacji, które mogą się pojawić. Od początku nowego cyklu wiele bardzo zyskownych wejść za nami, ale i nie ominęły nas stop lost-y. Na szczegóły zapraszam do poprzednich analiz.

Szerszy opis systemu, a w nim poszczególne formacje znajdują się tutaj.

AB=CD realizuje się na EURGBP. Brakuje w tym momencie 90 pipsów do wskazanej równości odcinków AB=CD. Formacja ta wygląda niezwykle ciekawie bo od listopada 2015 roku do kwietnia 2016 trwał ruch wzrostowy, który obecnie jest korygowany bardzo czytelnym układem korekty prostej (zielone linie na wykresie).

Wykres EURGBP dla interwału H4.
Wykres EURGBP dla interwału H4.

AUDCAD spadkowy Gartley. Formacja ta jest już praktycznie zrealizowana, a odbyło się to błyskawicznie. W poniedziałek przetestowany został punkt D na 78.6%, a już następnego dnia (czyli dziś) dynamicznym ruchem zrealizowany został niemal pełny oczekiwany ruch spadkowy. Przypomnę, że punkt C jest dobrym miejscem do zamykania części pozycji.

Wykres AUDCAD dla interwału H1.
Wykres AUDCAD dla interwału H1.


USDPLN spadkowa AB=CD. Kolejna korekt prosta, ale tym razem spadkowa. Do testu punktu D zostało już bardzo niewiele miejsca i w rejonie 3.9900 powinna pojawić się reakcja podaży. Układ dla tej pary nie jest tak czytelny jak na EURGBP, ale warto obserwować wskazany poziom pod kątem wystąpienia formacji spadkowej price action.

Wykres USDPLN dla interwału H4.
Wykres USDPLN dla interwału H4.

AUDJPY. Wskazany w poprzedniej analizie wzrostowy BAT na AUDJPY jak na razie nie ma ochoty na kontynuację wzrostów. Po raz kolejny przetestowany został punkt D i jeżeli nie pojawi się tutaj w szybkim tempie dynamiczny ruch wzrostowy to wskazana formacja zostanie zanegowana.

Wykres AUDJPY dla interwału H4.
Wykres AUDJPY dla interwału H4.

GBPAUD negacja AB=CD. Sporym zaskoczeniem było przebicie mocnego oporu na 1.9930 przez GBPAUD. Ten rejon dodatkowo wzmocniony był przez zależność odcinków AB=CD co wskazywałem w poprzedniej analizie. Po samym wykresie widać jak mocny ruch wzrostowy pojawił się na tym poziomie. Tego typu dynamiczne ruchu powodowane, są aktywacją SL dla pozycji krótkich, co z pewnością tutaj miało miejsce.

Wykres GBPAUD dla interwału H4.
Wykres GBPAUD dla interwału H4.

Już 28 maja zapraszamy na bezpłatne szkolenie FOREX w Katowicach, które poprowadzi Marcin Wenus.

JESTEM ZAINTERESOWANY
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here