Naga MarketsTrwa drugi miesiąc naszego cyklu. Podsumowanie poprzedniego miesiąca tutaj. Przypomnę, że wyszukuję formacje harmoniczne na parach walutowych dla interwałów 30M – 4H. Przedstawiam również podsumowanie dotychczasowych tradów w tym cyklu. Sama formacja jednak nie wystarczy do zajęcia pozycji dlatego szukam również formacji które są:

  • zgodne z trendem głównym
  • zysk do ryzyka 3:1 lub więcej
  • punkt D formacji to świeca price action lub formacja potwierdzająca kierunek

W dniu wczorajszym formacja GBPUSD, która troszeczkę odjechała zanim zdążyłem złożyć zlecenie i skończyło się na zleceniu oczekującym SELL LIMIT. Niestety cena nie miała ochoty wrócić po moje zlecenie, a formacja w ciągu jednego dnia wypełniła się w 100%.

GBPUSD

Dotychczasowy wynik portfela:

2015-08-26_trading_harmoniczny_podsumowanie

 

W dniu dzisiejszym WZROSTOWA XABCD na parze EURJPY. Trend na tej parze jest boczno-wzrostowy. Formacja bardzo zbliżona do MOTYLA, ale punkt C wybił maksimum punktu A, dlatego dla przejrzystości procesowej piszę o formacji XABCD. Można wchodzić w pozycję długą ale SL to będzie ok 70 pipsów lub czekać na cofnięcie. Ja wybieram ten drugi wariant i czekam na re-test punktu D formacji.

  • BUY LIMIT: 135,36 (najlepiej po potwierdzeniu formacją price action)
  • SL: 135,16
  • TP: 137,25 (50% pozycji, druga część SL na BEP, a TP2 na 138.8)

 

Wykres EURJPY dla interwału H4.
Wykres EURJPY dla interwału H4.

FX_GROW_logo_200x250Tę analizę zasponsorował dla Państwa broker FxGrow – buduj swój kapitał z FxGrow na rachunkach ECN, ECN Plus oraz SWAP Free, które cechują wyjątkowo niskie spready, atrakcyjne platformy do wyboru oraz depozyt minimalny $100 i $1000.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here