Naga MarketsFibonacci, harmonic trading, ComparicTrading w oparciu o formacje harmoniczne polega w znacznej mierze na odpowiednim mierzeniu zniesień Fibonacciego w stosunku do poszczególnych ruchów ceny.


Opis wszystkich formacji można znaleźć w artykule: Trading harmoniczny – najskuteczniejsze formacje systemu. Formacje harmoniczne, są formacjami kontynuacji trendu. Z tego względu ważne jest, żeby ruch jakiego się po niej spodziewamy był zgodny z wcześniejszym trendem. Najbardziej skuteczna jest formacja, której punkt D wypada na istotnym wsparciu/oporze.

Wzrostowa formacja ABCD na ropie Brent

Już od niemal dwóch tygodni spada ceny ropy Brent. Wprawdzie wczoraj przełamane zostało wsparcie na poziomie 50.00, jednak nie doprowadziło to do przyśpieszenia spadków. Na tą chwilę dzisiejsza świeca dzienna jest świecą doji z długimi cieniami po obu stronach. Ten brak zdecydowania podaży może zostać wykorzystany przez popyt szczególnie, że na wykresie pojawiła się do tego bardzo dobra okazja.

Od maksimum z 25 maja do dziś na wykresie kształtuje się formacja ABCD. Punkt B tej formacji wypadła na poziomie 50.70, a punkt C na poziomie 52.59. Od tego momentu obserwujemy sukcesywny spadek ceny, którego celem jest rejon 48.50. Niewiele wyżej wypada punkt D formacji (co sprawdzić można narzędziem “Zasięgi” w MT4). Zatem w rejonie 48.50 pojawiło się ciekawe zgrupowanie punktu D ze wsparciem.

Zakładany scenariusz

Cena ropy Brent powinna jeszcze spaść do poziomu 48.50. Tam w reakcji na formację ABCD pojawi się ruch wzrostowy. Po pierwszym odbiciu czasami cena wraca do punktu D testując go po raz drugi. Ruch wzrostowy jaki się pojawi powinien być najmocniejszy do rejonu BC czyli doprowadzi on cenę pomiędzy 50.70, a 52.59. W tym miejscu trzeba będzie ocenić siłę popytu i zamknąć część pozycji.

Jeżeli obecne spadki są tylko przerwą we wcześniejszym ruchu wzrostowym to w następnym kroku popyt zaprowadzi cenę do majowych szczytów. Nie można jednak wykluczyć sytuacji, że ten układ wykresu zostanie wykorzystany tylko do korekcyjnego odbicia. Wtedy po teście rejonu BC wrócą spadki.

OIL brent H4
Wykres formacji ABCD na ropie Brent, interwał H4.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here