Naga MarketsTrwa drugi miesiąc naszego cyklu. Podsumowanie poprzedniego miesiąca tutaj. Przypomnę, że wyszukuję formacje harmoniczne na parach walutowych dla interwałów 30M – 4H. Przedstawiam również podsumowanie dotychczasowych tradów w tym cyklu. Sama formacja jednak nie wystarczy do zajęcia pozycji dlatego szukam również formacji które są:

  • zgodne z trendem głównym
  • zysk do ryzyka 3:1 lub więcej
  • punkt D formacji to świeca price action lub formacja potwierdzająca kierunek

Obie pozycje otwarte w zeszłym tygodniu GBPSEK, EURGBP zamknęły przesunięte wczoraj zlecenia SL. Na tą chwilę widać, że w przypadku EURGBP był to pomysł dobry a w przypadku GBPSEK para wróciła do wzrostów. Poniżej na wykresach zaznaczyłem obie pozycje.

Wykres GBPSEK dla interwału H4.
Wykres GBPSEK dla interwału H4.
Wykres EURGBP dla interwału H4.
Wykres EURGBP dla interwału H4.

Wczorajsza pozycja na GBPCHF została zamknięta na SL. Pozycja okazała się niewypałem na szczęście SL szybko skrócił cierpienia.

Dotychczasowy wynik portfela:

 

harmonic_trading_podsumowanie

W dniu dzisiejszym WZROSTOWA formacja KRAB na parze USDJPY. Trend na tej parze jest wzrostowy, ale formacja nabierze właściwych kształtów dopiero na poziomie fibo 161,8% (okolice 123.26) wskazanym na wykresie. Jeżeli cena tam dojdzie i pojawi się formacja price action to wpiszę to w komentarzu pod poniższym postem.

USDJPY_H1


FX_GROW_logo_200x250Tę analizę zasponsorował dla Państwa broker FxGrow – buduj swój kapitał z FxGrow na rachunkach ECN, ECN Plus oraz SWAP Free, które cechują wyjątkowo niskie spready, atrakcyjne platformy do wyboru oraz depozyt minimalny $100 i $1000.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here