Naga MarketsNa dobre weszliśmy już w drugi miesiąc naszego cyklu, podsumowanie poprzedniego miesiąca tutaj. Przypomnę, że wyszukuję formacje harmoniczne na parach walutowych dla interwałów 30M – 4H. Przedstawiam również podsumowanie dotychczasowych tradów w tym cyklu. Sama formacja jednak nie wystarczy do zajęcia pozycji dlatego szukam również formacji które są:

  • zgodne z trendem głównym
  • zysk do ryzyka 3:1 lub więcej
  • punkt D formacji to świeca price action lub formacja potwierdzająca kierunek

Wczorajsza formacja na EURGBP wywołała oczekiwaną reakcję. Na tą chwilę jesteśmy jakieś 40 pipsów na plus, ale trend główny jest spadkowy więc pozycję zostawiam zgodnie z wczorajszym planem. Dla połowy pozycji SL przesuwam na wejście, a dla drugiej pod ostatni swing cenowy na H4 to pozwoli mi w najgorszym wypadku i tak wyjść z pozycji na plus. Gdyby EURGBP ponownie chciała testować punkt D formacji co często się zdarza to odnowię ją na samym szczycie. A tak wykres wygląda obecnie:

Wykres EURGBP dla interwału H4.
Wykres EURGBP dla interwału H4.

Dotychczasowy wynik portfela:

podsumowanie

W dniu dzisiejszym WZROSTOWA formacja XABCD na parze USDCAD. Trend na tej parze jest wzrostowy i ponad 100 pipsów do skasowania, ale niestety trochę kurs odjechał dlatego muszę poczekać na cofnięcie żeby SL nie wyszedł zbyt duży.

  • BUY: 1.2956 (po świecy price action)
  • SL: 1.2942
  • TP: 1.3110
Wykres USDCAD dla interwału M30.
Wykres USDCAD dla interwału M30.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here