Naga MarketsFibonacci, harmonic trading, ComparicTrading w oparciu o formacje harmoniczne polega w znacznej mierze na odpowiednim mierzeniu zniesień Fibonacciego w stosunku do poszczególnych ruchów ceny.


Opis wszystkich formacji można znaleźć w artykule: Trading harmoniczny – najskuteczniejsze formacje systemu. Formacje harmoniczne, są formacjami kontynuacji trendu. Z tego względu ważne jest, żeby ruch jakiego się po niej spodziewamy był zgodny z wcześniejszym trendem. Najbardziej skuteczna jest formacja, której punkt D wypada na istotnym wsparciu/oporze.

Z punktu widzenia tradingu harmonicznego interesująco wygląda wykres AUDCHF. Od osiągniętego w lutym szczytu na poziomie 0.7806 cena sukcesywnie spadała aż osiągnęła minimum na poziomie 0.7133. Od tego momentu rozpoczęły się wzrosty, a wskazany odcinek może być teraz oznaczony jako XA. Wspomniany odcinek włącznie z tym co działo się później formuje harmoniczną formację BAT, która zapowiada powrót ceny do ruchu spadkowego.

Punkt D formacji BAT wspierany jest przez opór

Formacja BAT na AUDCHF jeszcze nie jest w pełni ukształtowana. Oprócz wspomnianego już odcinka XA uformował się również punkt B w rejonie zniesienia 38,2% XA oraz punkt C pomiędzy BA. Obecnie czekamy już tylko na test punktu D na zniesieniu 88,6% odcinka XA. Zniesienie to wypada na poziomie 0.7730. Ten poziom był istotny w latach 2014 – 2015 co widać na wykresie dla interwału tygodniowego. Najpierw stanowił on wsparcie, a następnie opór co trwa do dnia dzisiejszego. Do testu wskazanego poziomu zostało już mniej niż 50 pipsów.

Po przetestowaniu punktu D można spodziewać się dwóch scenariuszy. Pierwszy i najbardziej prawdopodobny to spadki. Największa dynamika tego ruchu powinna potrwać do rejonu, w którym znajduje się punkt B formacji.

Drugi scenariusz alternatywny to przełamanie w górę punktu D i tym samym zanegowanie tej formacji. Ten scenariusz jest mniej prawdopodobny, ale również może się zdarzyć. Jeżeli tak się stanie to przełamanie punktu D może najpierw poprzedzić konsolidacja, a następnie pojedyncza mocna świeca przebijająca.

AUDCHF D1
BAT pattern na AUDCHF.
AUDCHF W1
Formacja BAT na wykresie AUDCHF W1.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here