Naga MarketsFibonacci, harmonic trading, ComparicTrading w oparciu o formacje harmoniczne polega w znacznej mierze na odpowiednim mierzeniu zniesień Fibonacciego w stosunku do poszczególnych ruchów ceny.


Opis wszystkich formacji można znaleźć w artykule: Trading harmoniczny – najskuteczniejsze formacje systemu. Formacje harmoniczne, są formacjami kontynuacji trendu. Z tego względu ważne jest, żeby ruch jakiego się po niej spodziewamy był zgodny z wcześniejszym trendem. Najbardziej skuteczna jest formacja, której punkt D wypada na istotnym wsparciu/oporze.

Z punktu widzenia tradingu harmonicznego interesująco wygląda wykres AUDCHF. Od osiągniętego w lutym szczytu na poziomie 0.7806 cena sukcesywnie spadała aż osiągnęła minimum na poziomie 0.7133. Od tego momentu rozpoczęły się wzrosty, a wskazany odcinek może być teraz oznaczony jako XA. Wspomniany odcinek włącznie z tym co działo się później formuje harmoniczną formację BAT, która zapowiada powrót ceny do ruchu spadkowego.

Punkt D formacji BAT wspierany jest przez opór

Formacja BAT na AUDCHF jeszcze nie jest w pełni ukształtowana. Oprócz wspomnianego już odcinka XA uformował się również punkt B w rejonie zniesienia 38,2% XA oraz punkt C pomiędzy BA. Obecnie czekamy już tylko na test punktu D na zniesieniu 88,6% odcinka XA. Zniesienie to wypada na poziomie 0.7730. Ten poziom był istotny w latach 2014 – 2015 co widać na wykresie dla interwału tygodniowego. Najpierw stanowił on wsparcie, a następnie opór co trwa do dnia dzisiejszego. Do testu wskazanego poziomu zostało już mniej niż 50 pipsów.

Po przetestowaniu punktu D można spodziewać się dwóch scenariuszy. Pierwszy i najbardziej prawdopodobny to spadki. Największa dynamika tego ruchu powinna potrwać do rejonu, w którym znajduje się punkt B formacji.

Drugi scenariusz alternatywny to przełamanie w górę punktu D i tym samym zanegowanie tej formacji. Ten scenariusz jest mniej prawdopodobny, ale również może się zdarzyć. Jeżeli tak się stanie to przełamanie punktu D może najpierw poprzedzić konsolidacja, a następnie pojedyncza mocna świeca przebijająca.

AUDCHF D1
BAT pattern na AUDCHF.
AUDCHF W1
Formacja BAT na wykresie AUDCHF W1.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here