Naga MarketsFibonacci, harmonic trading, ComparicTrading w oparciu o formacje harmoniczne polega w znacznej mierze na odpowiednim mierzeniu zniesień Fibonacciego w stosunku do poszczególnych ruchów ceny.


Opis wszystkich formacji można znaleźć w artykule: Trading harmoniczny – najskuteczniejsze formacje systemu. Formacje harmoniczne, są formacjami kontynuacji trendu. Z tego względu ważne jest, żeby ruch jakiego się po niej spodziewamy był zgodny z wcześniejszym trendem. Najbardziej skuteczna jest formacja, której punkt D wypada na istotnym wsparciu/oporze.Formacja BAT na AUDUSD

Niezwykle interesujący pod kątem metodologii tradingu harmonicznego jest obecny wykres AUDUSD. Od szczytu z 20 marca do dzisiejszego (piątkowego) maksimum kształtowała się formacja BAT (spadkowy nietoperz). W jej realizacji dodatkowo powinien pomóc opór w rejonie 0.7710 – 0.7730.

Perspektywa spadków równych 550 pipsów

Od ponad roku AUDUSD porusza się w konsolidacji pomiędzy oporem 0.7730, a wsparciem 0.7160. Próba przełamania dowolnego z tych poziomów kończyła się dynamicznym ruchem w przeciwnym kierunku.

W piątek przetestowany został rejon 0.7710 – 0.7730, a co więcej utworzył tym samym formację harmoniczną BAT. Formacja ta charakteryzuje się usytuowaniem punktu B na zniesieniu 38,2% prostej XA. Punkt C musi być powyżej punktu A, a punkt D powinien być na zniesieniu 88,6% prostej XA. Wszystkie te zależności spełnione zostały obecnie na wykresie AUDUSD, co powinno wywołać ruch spadkowy. Dodatkowo formacja ta wzmocniona jest przez opór w rejonie 0.7710 – 0.7730 co jeszcze bardziej uprawdopodabnia jej skuteczność.

Punkt D jest często testowany dwukrotnie, a zatem spadki nie muszą pojawić się natychmiast. Kiedy już ruch spadkowy się pojawi AUDUSD dosyć szybko powinien dotrzeć do punktu B formacji, gdzie zazwyczaj pojawia się korekta. Po korekcie mogą wrócić spadki z celem 0.7160.

Alternatywą znacznie rzadziej obserwowaną jest skuteczne przełamanie rejonu 0.7710 – 0.7730. Gdyby taki ruch się pojawił będzie on się charakteryzował sporą dynamiką ponieważ aktywujące się zlecenia Stop Loss pozycji krótkich będą powodowały szybsze wzrosty AUDUSD.

AUDUSD D1
Formacja BAT na AUDUSD
Formacja BAT na AUDUSDConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here