Naga MarketsTRADING_HARMONICZNY_NTake Profit z short AUDUSD praktycznie w dołku tuż przed FOMC. GBPNZD pozostaje w grze, natomiast AUDCHF w obserwacji. 


Po zyskownym okresie lipiec – grudzień 2015 od nowego roku trading harmoniczny zastąpiliśmy jej odświeżoną wersją. Podstawową zmianą jest wskazanie z wyprzedzeniem ciekawych formacji, które mogą się pojawić. Od początku nowego cyklu było już kilka bardzo zyskownych wejść. Na szczegóły zapraszam do poprzednich analiz.

Szerszy opis systemu, a w nim poszczególne formacje znajdują się tutaj.

AUDUSD TAKE PROFIT. Idealnie zamknięta pozycja short praktycznie w dołku i zainkasowany zysk. Przypomnę co napisałem w poprzedniej analizie: “już jutro decyzja FOMC w sprawie stóp procentowych, więc dolar może wykazywać się dużą zmiennością. SL przestawiam już na niewielki zysk i jutro przed godziną 19:00 będę chciał być poza rynkiem dla tej pary”. Był to świetny pomysł ponieważ w ciągu 30 minut od decyzji FOMC, AUDUSD urósł ponad 100 pipsów.

Wykres AUDUSD dla interwału H4.
Wykres AUDUSD dla interwału H4.

GBPNZD W GRZE. Jak na razie wszystko idzie zgodnie z planem, jednak byki mogłyby już pokazać pazur. Teraz głównym zadaniem popytu będzie przełamanie opory na 2.1500. Przypomnę jeszcze o czym pisałem w poprzednich analizach: na wykresie pojawiła się korekta prosta ABCD i zachodzi tutaj równość odcinków AB=CD. Dodatkowo punkt D wzmocniony jest przez wsparcie, które tam występuje. Dla spóźnialskich wczoraj znowu pojawiła się okazja do wejścia w long.

Wykres GBPNZD dla interwału D1.
Wykres GBPNZD dla interwału D1.

Wypróbuj tradingu harmonicznego u brokera FX Grow. 
FX Grow oferuje bezpłatne konto i spread od 0,00001, a na swojej stronie udostępnia bezpłatnie pełny kalendarz makroekonomiczny.

AUDCHF W OBSERWACJI. Kolejna korekta prosta pojawiła się na AUDCHF. Punkt D formacji dodatkowo wsparty jest przez szczyt z grudnia 2015, z którym tworzy formację podwójnego szczytu. Cena za nisko zeszła, żeby teraz otwierać pozycję, a obserwując wykres raczej będzie to polowanie na kilkadziesiąt pipsów niż jakiś wielki trend. Obserwuję punkt D pod kątem pojawienia się formacji price action na interwale H4.

Wykres AUDCHF dla interwału H4.
Wykres AUDCHF dla interwału H4.

Już w najbliższą środę [23 marca] o godzinie 18:00 zapraszamy na bezpłatny webinar: “Jak podejmować dobre decyzje inwestycyjne? Inwestycyjne fakty i mity”.

Nie jest wymagane posiadanie aktywnego konta u brokera.

Liczba miejsc jest ograniczona dlatego zachęcamy do zarejestrowania się już dziś.

WEZMĘ UDZIAŁ W DARMOWYCH WEBINARACH
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here