Naga MarketsTrwa drugi miesiąc naszego cyklu. Podsumowanie poprzedniego miesiąca tutaj. Przypomnę, że wyszukuję formacje harmoniczne na parach walutowych dla interwałów 30M – 4H. Przedstawiam również podsumowanie dotychczasowych tradów w tym cyklu. Sama formacja jednak nie wystarczy do zajęcia pozycji dlatego szukam również formacji które są:

  • zgodne z trendem głównym
  • zysk do ryzyka 3:1 lub więcej
  • punkt D formacji to świeca price action lub formacja potwierdzająca kierunek

Pozycja zajęta w piątek na EURJPY ma się dobrze. na razie nie było jakiegoś dynamicznego ruchu w górę, ale pozycja na plus. Zmieniam poziom SL zgodnie z poniższą tabelką tak żeby już +20 pipsów mieć zabezpieczone (wpis na temat EURJPY z czwartku oraz z piątku).

Wykres EURJPY dla interwału H4.
Wykres EURJPY dla interwału H4.

Dotychczasowy wynik portfela:

 

trading_harmoniczny_podsumowanie

W dniu dzisiejszym SPADKOWY KRAB na EURGBP. Jest to najciekawsza formacja jaką udało mi się dzisiaj znaleźć, ale nie sposób teraz wejść w pozycję bo za bardzo odjechała. Nie było natomiast drugiego testu punktu D formacji więc możliwe, że czeka nas ruch powrotny i dopiero spadki. Dobrze otworzyć pozycję krótką w miejscu fibo 161,8%, a SL powyżej cienia który ten poziom przebił. Jeżeli będzie szansa na zajęcie pozycji to wpiszę to w komentarzu.

Wykres EURGBP dla interwału H4.
Wykres EURGBP dla interwału H4.

FX_GROW_logo_200x250Tę analizę zasponsorował dla Państwa broker FxGrow – buduj swój kapitał z FxGrow na rachunkach ECN, ECN Plus oraz SWAP Free, które cechują wyjątkowo niskie spready, atrakcyjne platformy do wyboru oraz depozyt minimalny $100 i $1000.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here