Naga MarketsTRADING_HARMONICZNY_NTrading harmoniczny w nowej odsłonie. Spadkowy motyl na CADJPY.


Po pół roku cykl trading harmoniczny okazał się zyskowny. Przez ten okres udało się zarobić +1740 pipsów i żaden miesiąc nie został zakończony na stracie. Z nowym rokiem dotychczasową formę artykułów zastępujemy jej odświeżoną wersją. Podstawową zmianą jest wskazanie z wyprzedzeniem ciekawych formacji, które mogą się pojawić.

Szerszy opis systemu, a w nim poszczególne formacje znajdują się tutaj.

W dzisiejszym artykule rozliczenie poniedziałkowych transakcji oraz nowa formacja harmoniczna na M30 dla CADJPY. Link do analizy z poniedziałku;

Pozycja na EURGBP, zgodnie z planem zmierza w stronę poziomu 88,6%. Zostało do celu jeszcze 150 pipsów zatem przynajmniej jedna dobra sesja jest potrzebna żeby cena dotarłą do tego poziomu.

Wykres EURGBP dla interwału D1.
Wykres EURGBP dla interwału D1.

Broker FXGROW działający w modelu STP/ECN oferuje spread od 0,00001. Wypróbuj trading harmoniczny na koncie REAL lub DEMO. Zobacz ciekawy PEŁNY kalendarz makro na stronie brokera.

Pozycja na EURAUD: Zgodnie z poniedziałkowymi założeniami SL ustawiony na wejściu został zamknięty, gdy cena wróciła (na wykresie druga strzałka). W komentarzach do poprzedniej analizy wpisałem komentarz, w którym wskazałem że odnawiam pozycję i tak też się stało. W rezultacie EURAUD wykonał ruch spadkowy ponad 400 pipsów. Do zawarcia przekonały mnie dwie duże świece na H1, które łącznie stworzyły spadkową formację OUTSIDE BAR. Mój zysk obecnie wynosi już ponad 300 pipsów, ale uważam że spadki mogą być głębsze, żeby jednak zabezpieczyć połowę tego zysku obniżam SL na poziom który w razie odwrócenia da mi 150 pipsów zysku.

Wykres EURAUD dla interwału H1.
Wykres EURAUD dla interwału H1.

NOWA pozycja: SPADKOWY MOTYL na CADJPY: Dzisiaj wypatrzyłem ciekawą pozycję na CADJPY. Przy mocnym trendzie spadkowym cena wyrysowała spadkowego motyla. Punkt B wypadł na poziomie 78,6%, a punkt D na poziomie 127%. Jak wiadomo punkt D motyla może być również na poziomie 161,8% dlatego nie jest to pozycja pewna, ale wcześniejszy trend wskazuje że może być opłacalna. Na interwale H1 dodatkowo widać opór w tym rejonie, który może wspierać spadki. Pozycji na razie nie zajmuje ponieważ nie pojawiła się żadna wyraźna świeca wskazująca na możliwość wystąpienia spadków. Dlatego poczekam na drugi test punktu D i pojawienie się spadkowej formacji, ale obserwował będę interwały M30 i H1.

Wykres CADJPY dla interwału M30.
Wykres CADJPY dla interwału M30.
Wykres CADJPY dla interwału H1.
Wykres CADJPY dla interwału H1.

Już w następną środę o godzinie 18:00 poprowadzę bezpłatny webinar: “OPANUJ PODSTAWY ANALIZY TECHNICZNEJ W 45 MINUT”.

Nie jest wymagane posiadanie aktywnego konta u brokera, który to szkolenie realizuje.

Podczas sesji szkoleniowej omówione zostaną następujące zagadnienia:
– przegląd aktualnej sytuacja na wybranych indeksach i walutach
– interwały czasowe od minutowego po miesięczny
– wyznaczanie stref wsparcia i oporu
– podstawowe formacje AT (głowa z ramionami, podwójny szczyt, spodek, trójkąt, klin, prostokąt, flaga, chorągiewka)

Liczba miejsc jest ograniczona dlatego zachęcamy do zarejestrowania się już dziś.

WEZMĘ UDZIAŁ W DARMOWYCH WEBINARACH
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here