Naga MarketsTRADING_HARMONICZNY_NW tym tygodniu obrodziły nam pary walutowe związane z brytyjskim funtem. GBPUSD wskazywałem już w poprzednim tygodniu informując, że czekam na test rejonu do którego właśnie cena dobija. Ciekawie jest również na GBPJPY i to jest nowa formacja, którą dopiero zauważyłem. 


Po zyskownym okresie lipiec – grudzień 2015 od nowego roku trading harmoniczny zastąpiliśmy jej odświeżoną wersją. Podstawową zmianą jest wskazanie z wyprzedzeniem ciekawych formacji, które mogą się pojawić. Od początku nowego cyklu wiele bardzo zyskownych wejść za nami, ale i nie ominęły nas stop lost-y. Na szczegóły zapraszam do poprzednich analiz.

Szerszy opis systemu, a w nim poszczególne formacje znajdują się tutaj.

GBPUSD spadkowy BUTTERFLY. W zeszłym tygodniu wskazywałem tę formację jako potencjalną gdy jeszcze cena była na poziomie 1.4370. Dzisiaj GBPUSD jest już 200 pkt wyżej i formacja jest kompletna. Przypomnę, że teraz będę szukał formacji spadkowe price action na interwale H4. Zazwyczaj, są to PINBAR-y lub formacje objęcia bessy. Ruch spadkowy powinien dotrzeć przynajmniej do punkt B, ale docelowym punktem, przy którym najlepiej zrealizować całego shorta będzie punkt C formacji. Przypomnę tylko zasadę, że punkt D często bywa testowany dwukrotnie.

Wykres GBPUSD dla interwału H4.
Wykres GBPUSD dla interwału H4.

GBPJPY spadkowy BAT. Popyt już dwukrotnie próbował przełamać opór na 161.40 i jak dotąd się to nie udało. Formacja ta jest zgodna z systemem czyli punkt B znajduje się na zniesieniu 38.2%, a punkt D to 88.6% (również spełniony jest dodatkowy warunek, gdzie punkt C znajduje się powyżej punktu A). Ta formacja jest warta zainteresowania ponieważ wcześniejszy trend spadkowy był bardzo mocny na GBPJPY, a trochę powyżej wskazanego punktu D znajduje się również opór.

Wykres GBPJPY dla interwału H4.
Wykres GBPJPY dla interwału H4.

Wypróbuj trading harmoniczny na rachunku brokera XTB.  X-Trade Brokers DM S.A. został najlepszym polskim brokerem 2015 według FXCuffs .


EURGBP negacja korekty prostej AB=CD. W poprzedniej analizie wskazywałem poziom 0.7800, który ma szansę wywołać odbicie. Tak się jednak nie stało i formacja z dużym impetem została zanegowana co sprawiło, że nie sposób było tutaj otwierać pozycji wzrostowych.

Wykres EURGBP dla interwału H4.
Wykres EURGBP dla interwału H4.

EURPLN. Również spadki po korekcie prostej AB=CD szybko sięzakończyły. EURPLN po wykonaniu sporego bo aż 400 pipsowego odbił i para wróciła jednak do wzrostów wskazując, że kwietniowe minima przez jakiś czas nie będą pogłębione. Jeżeli miał ktoś otwarte pozycje short na tej parze to kluczem do zarobku było tu odpowiednio ciasne ustawienie zlecenia SL, bo wzrosty jakie się pojawiło są bardzo dynamiczne.

Wykres EURPLN dla interwału H4.
Wykres EURPLN dla interwału H4.

Już 28 maja zapraszamy na bezpłatne szkolenie FOREX w Katowicach, które poprowadzi Marcin Wenus.

JESTEM ZAINTERESOWANY
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here