Naga MarketsFibonacci, harmonic trading, ComparicTrading w oparciu o formacje harmoniczne polega w znacznej mierze na odpowiednim mierzeniu zniesień Fibonacciego w stosunku do poszczególnych ruchów ceny.


Opis wszystkich formacji można znaleźć w artykule: Trading harmoniczny – najskuteczniejsze formacje systemu. Formacje harmoniczne, są formacjami kontynuacji trendu. Z tego względu ważne jest, żeby ruch jakiego się po niej spodziewamy był zgodny z wcześniejszym trendem. Najbardziej skuteczna jest formacja, której punkt D wypada na istotnym wsparciu/oporze.

Wiele nieudanych prób przełamania punktu D na NZDJPY

Spadkowa formacja BAT ukształtowała się na wykresie NZDJPY już ponad dwa tygodnie temu. Od tego momentu zarówno popyt jak i podaż nie ustępują tworząc pomiędzy poziomami 82.00 – 83.10 płaską konsolidację. Możliwe jest tutaj zarówno spadkowe odbicie jak również przełamanie tego rejonu. Niezależnie, który ze scenariuszy się rozegra ruch jaki się po tym pojawi może być znaczący. Większą szansę ma jednak strona podażowa wspierana przez wspomnianą formację o czym więcej poniżej.

Ewentualne spadki doprowadzą cenę przynajmniej do poziomu 79.60

Formacja BAT na NZDJPY kształtuje się począwszy od 27 stycznia 2017 roku. Punkt B formacji wypadł trochę nad zniesieniem 38,2%, a punkt C zgodnie z założeniami formacji czyli pomiędzy punktami B, A. Punktu D w przypadku tej formacji należy spodziewać się na zniesieniu 88,6% odcinka XA i dokładnie tego poziomu popyt nie jest w stanie obecnie przełamać.

Obecnie mogą pojawić się dwa scenariusze. Pierwszym jest odbicie od punktu D i ruch spadkowy. Ruch taki będzie najbardziej dynamiczny do punktu B co daje spory potencjał spadku (przynajmniej do poziomu 79.60).

Nie można wykluczyć również drugiego scenariusza jakim jest skuteczne przełamanie punktu D. Taka możliwość jest mniej prawdopodobna niż spadki, ale istnieje i potrafi doprowadzić do szybkiego wzrostu. Ewentualne skuteczne przełamanie punktu D formacji będzie wiązało się z aktywacją wielu stop lost-ów co zwyczajowo kończy się dynamicznym ruchem wzrostowym.

Zatem dla osób szukających zajęcia pozycji krótkich na NZDJPY wartym do rozważenia miejscem do umieszczenia SL jest następny opór czyli 83.60. Podaż nie powinna doprowadzić do wzrostów do tego miejsca, jeżeli ta formacja ma być skuteczna, a zatem jeżeli cena dotrze do 83.60 lepiej nie mieć już otwartej pozycji krótkiej.

harmonic trading NZDJPY D1
harmonic trading


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here