Naga MarketsTRADING_HARMONICZNY_NZ dzisiejszej analizy najbardziej interesująca jest sytuacja na GBPAUD. Równość odcinków AB i CD wypadła w rejonie istotnego oporu, a w dodatku ruch wzrostowy, który trwa tam od miesiąca nie przeszedł jeszcze większej korekty. Wskażę również wzrostową formację BAT i nieudanego Gartley-a.


Po zyskownym okresie lipiec – grudzień 2015 od początku 2016 roku trading harmoniczny zastąpiliśmy jej odświeżoną wersją. Podstawową zmianą jest wskazanie z wyprzedzeniem ciekawych formacji, które mogą się pojawić. Od początku nowego cyklu wiele bardzo zyskownych wejść za nami, ale i nie ominęły nas stop lost-y. Na szczegóły zapraszam do poprzednich analiz.

Szerszy opis systemu, a w nim poszczególne formacje znajdują się tutaj.

GBPAUD spadkowa AB=CD. Byczy rajd, który trwa od miesiąca może się za chwilę zakończyć ponieważ w rejonie 1.9930 znajduje się mocny opór połączony z równością odcinków AB=CD. Ze względu na fakt, że od początku wzrostów nie pojawiła się tutaj większa korekta, mocniejsza reakcja podaży we wskazanym rejonie jest bardzo prawdopodobna i na to będę liczył wypatrując w tym rejonie formacji prospadkowych typu: PIN BAR lub OUTSIDE BAR.

Wykres GBPAUD dla interwału H4.
Wykres GBPAUD dla interwału H4.

AUDJPY wzrostowy BAT. Formacja ta na pierwszy rzut oko wyglądała bardzo zachęcająco, a wszystko zmieniło się gdy dokonałem dokładnych mierzeń. Punkt B wypadł znacząco poniżej 50% gdzie się go spodziewałem przy tej formacji natomiast punkt D zareagował zgodnie z warunkami formacji BAT czyli w rejonie 88.6%. Zobaczymy co się dalej wydarzy, ale niestety ze względu na punkt B raczej nie będę otwierał pozycji pod tą formację.

Wykres AUDJPY dla interwału D1.
Wykres AUDJPY dla interwału D1.


EURNOK zmierza w stronę równości odcinków AB=CD. Tak jak spodziewałem się tego w poprzedniej analizie odbicie nastąpiło zbyt wcześnie i wygląda na to, że teraz cena zamierza ten błąd skorygować. Spadki mogą dotrzeć w rejon 9.10 jednak zobaczymy sami jak to się będzie rozwijać.

Wykres EURNOK dla interwału D1.
Wykres EURNOK dla interwału D1.

AUDCAD zanegowany Gartley. Co ciekawe odbicie jednak się pojawiło trochę niżej i gdy punkt X przeniosłem w miejsce oznaczone na wykresie X(2) to właśnie poziom 78.6% jest tam gdzie nastąpiło to odbicie. Niestety jeżeli pojawia się tak jak tutaj zbyt duża dowolność we wskazywaniu punktu X (tzn. kilka punktów, z których każdy z jakiegoś powodu może być oznaczony jako X) lepiej takiej pozycji unikać.

Wykres AUDCAD dla interwału D1.
Wykres AUDCAD dla interwału D1.

Już 28 maja zapraszamy na bezpłatne szkolenie FOREX w Katowicach, które poprowadzi Marcin Wenus.

JESTEM ZAINTERESOWANY
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here