Naga MarketsFibonacci, harmonic trading, ComparicTrading w oparciu o formacje harmoniczne polega w znacznej mierze na odpowiednim mierzeniu zniesień Fibonacciego w stosunku do poszczególnych ruchów ceny.


Opis wszystkich formacji można znaleźć w artykule: Trading harmoniczny – najskuteczniejsze formacje systemu. Formacje harmoniczne, są formacjami kontynuacji trendu. Z tego względu ważne jest, żeby ruch jakiego się po niej spodziewamy był zgodny z wcześniejszym trendem. Najbardziej skuteczna jest formacja, której punkt D wypada na istotnym wsparciu/oporze.

Spadkowa formacja ABCD na AUDUSD

Na wykresie AUDUSD pojawiła się spadkowa formacja harmoniczna ABCD. Wyznacza ją równość odcinków AB = CD, a sam punkt D dodatkowo jest wzmocniony przez opór na poziomie 0.7560. Test wspomnianego poziomu nastąpił w minioną środę i cena od tego momentu nieznacznie się osuwa.

Na tym etapie możemy założyć dwa scenariusze:
1) Poziom D zostanie ponownie przetestowany (co jest często obserwowanym zjawiskiem na wykresach z formacjami harmonicznymi). Następnie pojawią się spadki w kierunku minimów formacji. Najbardziej dynamiczny spadek będzie do punktu B, a dalszy ruch może być już znacznie spokojniejszy i rozłożony na wiele sesji. Ten scenariusz byłby zgodny z wcześniejszym trendem, gdzie od marca do maja 2017 AUDUSD spadł z poziomu 0.7749 do 0.7328.

2) Drugim scenariuszem jest przełamanie oporu na poziomie 0.7560. Ruch taki oznaczałby spalenie formacji harmonicznej i w takim przypadku powinna pojawić się wyraźna mocna świeca przebijająca opór 0.7560 spowodowana zamykanymi Stop Lost-ami strony podażowej. Ten scenariusz jest alternatywny i szansa na jego realizację jest mniejsza, ale musi on przypominać traderom o konieczności stosowania zleceń obronnych.

AUDUSD H4, spadkowa ABCD
Wykres AUDUSD dla H4. Spadkowa ABCD.
AUDUSD D1 spadkowa ABCD
Wykres AUDUSD dla D1. Spadkowa ABCD.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here