Naga MarketsFibonacci, harmonic trading, ComparicTrading w oparciu o formacje harmoniczne polega w znacznej mierze na odpowiednim mierzeniu zniesień Fibonacciego w stosunku do poszczególnych ruchów ceny.


Opis wszystkich formacji można znaleźć w artykule: Trading harmoniczny – najskuteczniejsze formacje systemu. Formacje harmoniczne, są formacjami kontynuacji trendu. Z tego względu ważne jest, żeby ruch jakiego się po niej spodziewamy był zgodny z wcześniejszym trendem. Najbardziej skuteczna jest formacja, której punkt D wypada na istotnym wsparciu/oporze.

Formacja ABCD na USDTRY

Od szczytu na początku stycznia jaki osiągnęła para USDTRY na poziomie 3.9414 cena sukcesywnie spada. Co ciekawe ruch spadkowy dosyć często przerywany jest łatwymi do dostrzeżenia korektami prostymi ABCD. Można je zauważyć, gdy na wykresie tworzy się dynamiczny ruch przeciwny do trendu (odcinek AB), który na chwilę jest korygowany (BC). Po czym ostatnia prosta (CD) kończy ten ruch i cena wraca do wcześniejszego trendu.

Dużą zaletą tej formacji jest fakt, że jest ona znana zarówno w tradingu harmonicznym jak również w teorii fal Elliotta, a kierunek pod który inwestor będzie otwierał pozycję jest zgodny z wcześniejszym (głównym) trendem. Sytuacja jest niezwykle komfortowa, gdy wspomniana formacja ma równe odcinki AB i CD, co właśnie powtórzyło się w krótkim odstępie czasu na USDTRY.

Kolejna spadkowa ABCD na USDTRY

Na początku czerwca na parze USDTRY uformowała się ABCD i przy osiągnięciu równości AB=CD cena zareagowała spadkiem. Od tego momentu minął tydzień i na USDTRY rozpoczęło się formowanie kolejnej formacji. Tym razem, gdy osiągnięta została równość odcinków AB = CD reakcja nie była już tak gwałtowna, ale ostatecznie ponownie to podaż przejęła kontrolę.

W związku z uformowaniem się wspomnianej formacji, obecnie należy się spodziewać dalszych spadków USDTRY włącznie z osiągnięciem nowego minimum. Warto też obserwować tę parę w przyszłości ponieważ od niemal pół roku jej ruch jest bardzo techniczny.

ABCD na USDTRY H1
Wykres USDTRY dla interwału H1
ABCD na USDTRY dla H4
Wykres USDTRY dla interwału H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here