Naga MarketsFibonacci, harmonic trading, ComparicTrading w oparciu o formacje harmoniczne polega w znacznej mierze na odpowiednim mierzeniu zniesień Fibonacciego w stosunku do poszczególnych ruchów ceny.


Opis wszystkich formacji można znaleźć w artykule: Trading harmoniczny – najskuteczniejsze formacje systemu. Formacje harmoniczne, są formacjami kontynuacji trendu. Z tego względu ważne jest, żeby ruch jakiego się po niej spodziewamy był zgodny z wcześniejszym trendem. Najbardziej skuteczna jest formacja, której punkt D wypada na istotnym wsparciu/oporze.

Formacji harmonicznej na USDCAD przyglądamy się już od ponad tygodnia (zobacz poprzednią analizę „w oczekiwaniu na test punktu D formacji ABCD”). W końcu doczekaliśmy się i cena dotarła do miejsca gdzie pojawiła się spodziewana kontra podaży. Jakie szanse na powodzenie ma ta formacja oraz jaki jest scenariusz alternatywny przybliżę szczegółowy w tym artykule.

Ukształtowana formacja ABCD wywołała spadki USDCAD

Niemal 3 tygodnie trwał marsz wzrostowy USDCAD. Cena w tym okresie ukształtowała formację ABCD, gdzie zachodzi zależność odcinków AB = CD. Należy to zastrzec, że punkt D został nieznacznie przebity, jednak wskazywałem na taką możliwość już we wcześniejszym artykule. Dzieje się tak często w sytuacjach kiedy w okolicy punktu D znajduje się istotny opór lub wsparcie. Wtedy cena przyciągana przez ten istotny poziom nieznacznie może przełamać punkt D właśnie jak to stało się w tym wypadku.

Obecnie głównym scenariuszem dla USDCAD jest spadek w kierunku lipcowych minimów. Już dzisiaj pierwszy cel podaży został osiągnięty to znaczy cena przełamała wsparcie 1.2700. Kolejnym celem podaży będzie poziom 1.2650. Ten scenariusz oprócz zasad tradingu harmonicznego potwierdza jeszcze inna (chyba najbardziej znana w tradingu) zasada podążania za trendem. Na wykresie dla interwału H4 zauważyć można, że wcześniejszy ruch spadkowy trwał dość długo, a obecne wzrosty są jedynie korektą tamtego ruchu.

Jednak na rynku nic nigdy nie jest czarno białe, a zatem również w tym przypadku można wskazać na scenariusz alternatywny. Scenariusz ten zakłada przełamanie punktu D w rejonie 0.2750 – 0.2760 i dalszy ruch wzrostowy. Gdyby taki scenariusz miał się rozegrać to przełamanie punktu D powinno odbyć się z dosyć dużą siłą. Oznacza to, że świeca przełamująca powinna być dosyć mocna i z możliwie jak najkrótszym górnym cieniem. Warto brać to pod uwagę szczególnie stawiając zlecenia obronne Stop Loss dla pozycji krókich.

USDCAD H1
Wykres USDCAD dla H1
USDCAD H4
Wykres USDCAD dla H4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here