Naga MarketsTrwa drugi miesiąc naszego cyklu. Podsumowanie poprzedniego miesiąca tutaj. Przypomnę, że wyszukuję formacje harmoniczne na parach walutowych dla interwałów 30M – 4H. Przedstawiam również podsumowanie dotychczasowych tradów w tym cyklu. Sama formacja jednak nie wystarczy do zajęcia pozycji dlatego szukam również formacji które są:

  • zgodne z trendem głównym
  • zysk do ryzyka 3:1 lub więcej
  • punkt D formacji to świeca price action lub formacja potwierdzająca kierunek

Piątkowa pozycja została otwarta dzisiaj nad ranem zgodnie ze złożonym zleceniem BUY LIMIT. I powiem szczerze, że najbardziej mnie takie sytuacje denerwują, ponieważ jak widać na wykresie reakcja na wzrostowego nietoperza pojawiła się dokładnie zgodnie z naszymi oczekiwaniami, ale cień na wykresie, który pojawił się 30 minut po północy zamknął pozycję przebijając SL zaledwie o 2 pipsy. Cóż i tak bywa, szukamy kolejnych zagrań na formacjach harmonicznych.

Wykres AUDNZD dla interwału H4.
Wykres AUDNZD dla interwału H4.

Dotychczasowy wynik portfela:

trading_harmoniczny


FX_GROW_logo_200x250Tę analizę zasponsorował dla Państwa broker FxGrow – buduj swój kapitał z FxGrow na rachunkach ECN, ECN Plus oraz SWAP Free, które cechują wyjątkowo niskie spready, atrakcyjne platformy do wyboru oraz depozyt minimalny $100 i $1000.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here