Naga MarketsFibonacci, harmonic trading, ComparicTrading w oparciu o formacje harmoniczne polega w znacznej mierze na odpowiednim mierzeniu zniesień Fibonacciego w stosunku do poszczególnych ruchów ceny.


Opis wszystkich formacji można znaleźć w artykule: Trading harmoniczny – najskuteczniejsze formacje systemu. Formacje harmoniczne, są formacjami kontynuacji trendu. Z tego względu ważne jest, żeby ruch jakiego się po niej spodziewamy był zgodny z wcześniejszym trendem. Najbardziej skuteczna jest formacja, której punkt D wypada na istotnym wsparciu/oporze.

W poprzedniej analizie wskazywałem dwie potencjalne formacje harmoniczne. Pierwszą była pro wzrostowa ABCD na EURUSD, drugą spadkowa ABCD na USDCAD. W obu przypadkach, żeby w ogóle mówić o formacji harmonicznej ceny powinny przetestować precyzyjnie wskazane punkty D (czytaj więcej w analizie: potencjalna ABCD na USDCAD i EURUSD). Tak się jednak nie stało i ceny zmieniły kierunek ruchu zanim na wykresie uformowała się formacja. Sytuacja zatem zmieniła się diametralnie i potencjalnych formacji lepiej poszukać na innych wykresach.

Formację taką udało znaleźć się na wykresie XAGUSD czyli na Srebrze. Srebro w okresie ostatniego 2,5 miesiąca tworzy pro spadkową formację harmoniczną Gartley.

Potencjalny spadkowy Garley na Srebrze

Formowanie się Gartleya na XAGUSD rozpoczęło się 8 września od maksimum na poziomie 18.20. W tym miejscu oznaczyć można punkt X formacji. Od tego momentu przez niemal miesiąc trwał ruch spadkowy do poziomu 16.32, w którym to oznaczamy punkt A. Wzrosty, które się po tym pojawiły dotarły do zniesienia 61,8% prostej XA. Dokładnie tam zaznaczamy punkt B formacji. Spadki, które się później pojawiły zakończyły się pomiędzy odcinkiem AB. Zgodnie z regułą w tym okresie nie zostało przełamane ekstremum, żadnego z punktów.

Obecnie przed popytem stoi zadanie testu poziomu 17.80. To właśnie na tym poziomie znajduje się zniesienie 78,6% prostej XA, które powinno wywołać spadki. Punkt D może zostać przetestowany dwa razy zanim pojawią się spadki lub może wywołać spadki natychmiast. Dopóki wspomniany test nie będzie miał miejsca możemy mówić jedynie o potencjalnej formacji harmonicznej.

Patrząc jednak na wykres dla interwału D1, z zauważalnym trendem spadkowym trwającym od lipca tego roku potencjalne spadki po teście punktu D byłyby zgodne z panującym od wakacji trendem. Zatem obecnie pozostaje tylko czekać na test poziomu 17.80 i tam szukać potwierdzenia np. w formie świecy Price Action do zajęcia pozycji krótkiej.

Gartley na XAGUSD dla H4
Gartley na XAGUSD dla H4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here