Naga MarketsFibonacci, harmonic trading, ComparicTrading w oparciu o formacje harmoniczne polega w znacznej mierze na odpowiednim mierzeniu zniesień Fibonacciego w stosunku do poszczególnych ruchów ceny.


Opis wszystkich formacji można znaleźć w artykule: Trading harmoniczny – najskuteczniejsze formacje systemu. Formacje harmoniczne, są formacjami kontynuacji trendu. Z tego względu ważne jest, żeby ruch jakiego się po niej spodziewamy był zgodny z wcześniejszym trendem. Najbardziej skuteczna jest formacja, której punkt D wypada na istotnym wsparciu/oporze.

Te artykuły również Cię zainteresują
W poprzedniej analizie wskazywałem dwie potencjalne formacje harmoniczne. Pierwszą była pro wzrostowa ABCD na EURUSD, drugą spadkowa ABCD na USDCAD. W obu przypadkach, żeby w ogóle mówić o formacji harmonicznej ceny powinny przetestować precyzyjnie wskazane punkty D (czytaj więcej w analizie: potencjalna ABCD na USDCAD i EURUSD). Tak się jednak nie stało i ceny zmieniły kierunek ruchu zanim na wykresie uformowała się formacja. Sytuacja zatem zmieniła się diametralnie i potencjalnych formacji lepiej poszukać na innych wykresach.

Formację taką udało znaleźć się na wykresie XAGUSD czyli na Srebrze. Srebro w okresie ostatniego 2,5 miesiąca tworzy pro spadkową formację harmoniczną Gartley.

Potencjalny spadkowy Garley na Srebrze

Formowanie się Gartleya na XAGUSD rozpoczęło się 8 września od maksimum na poziomie 18.20. W tym miejscu oznaczyć można punkt X formacji. Od tego momentu przez niemal miesiąc trwał ruch spadkowy do poziomu 16.32, w którym to oznaczamy punkt A. Wzrosty, które się po tym pojawiły dotarły do zniesienia 61,8% prostej XA. Dokładnie tam zaznaczamy punkt B formacji. Spadki, które się później pojawiły zakończyły się pomiędzy odcinkiem AB. Zgodnie z regułą w tym okresie nie zostało przełamane ekstremum, żadnego z punktów.

Obecnie przed popytem stoi zadanie testu poziomu 17.80. To właśnie na tym poziomie znajduje się zniesienie 78,6% prostej XA, które powinno wywołać spadki. Punkt D może zostać przetestowany dwa razy zanim pojawią się spadki lub może wywołać spadki natychmiast. Dopóki wspomniany test nie będzie miał miejsca możemy mówić jedynie o potencjalnej formacji harmonicznej.

Patrząc jednak na wykres dla interwału D1, z zauważalnym trendem spadkowym trwającym od lipca tego roku potencjalne spadki po teście punktu D byłyby zgodne z panującym od wakacji trendem. Zatem obecnie pozostaje tylko czekać na test poziomu 17.80 i tam szukać potwierdzenia np. w formie świecy Price Action do zajęcia pozycji krótkiej.

Gartley na XAGUSD dla H4
Gartley na XAGUSD dla H4Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here