Naga MarketsFibonacci, harmonic trading, ComparicTrading w oparciu o formacje harmoniczne polega w znacznej mierze na odpowiednim mierzeniu zniesień Fibonacciego w stosunku do poszczególnych ruchów ceny.


Opis wszystkich formacji można znaleźć w artykule: Trading harmoniczny – najskuteczniejsze formacje systemu. Formacje harmoniczne, są formacjami kontynuacji trendu. Z tego względu ważne jest, żeby ruch jakiego się po niej spodziewamy był zgodny z wcześniejszym trendem. Najbardziej skuteczna jest formacja, której punkt D wypada na istotnym wsparciu/oporze.

Formacje, które wskazywałem w poprzednich tygodniach cały czas realizują się zgodnie z oczekiwaniami. Spadkowy BAT na AUDCHF, spadkowa ABCD na USDCAD i spadkowy CRAB na AUDUSD. W poprzednich analizach prześledzić można jak te formacje się rozwijały.
Jednak dzisiaj chciałbym wskazać kolejną formację, która na razie jest tylko formacją potencjalną. Do jej realizacji byłby wymagany test punkt D, do którego obecnie zmierza cena.

Wzrostowy BAT pattern na GBPJPY

Formacja rozwija się na GBPJPY od czerwca 2017 roku. Po uformowaniu odcinka XA cena spadła do punktu B, który znajduje się na zniesieniu 38,2%. Następnie pojawiło się wzrostowe odbicie do punktu C i ten punkt zgodnie z założeniami znalazł się pomiędzy odcinkiem AB. Szczególnie istotny jest tutaj fakt, że punkt C nie wyszedł ponad punkt A, ponieważ to by spaliło tę formację. Obecnie od punktu C rozpoczął się ruch spadkowy do punktu D. Punkt D powinien znajdować się na zniesieniu 88,6% odcinka XA.

W rejonie punktu D znajduje się również wsparcie. Jest to poziom 139.80 i tam powinno pojawić się wzrostowe odbicie. Najbardziej dynamiczny ruch wzrostowy jaki się pojawi powinien trwać od punktu D do B. W rejonie punktu B zazwyczaj dobrze jest zrealizować przynajmniej część zysków.

Formacja może zostać również spalona poprzez przełamanie punktu D. Taki ruch nie zdarza się bardzo często, ale zdarza się i warto mieć to na uwadze. Przełamanie punktu D zazwyczaj związane jest z pojawieniem się mocnej świecy, zatem warto poczekać na zamknięcie się świecy na interwale H4. Często początkowe przełamanie punktu D kończy się długim dolnym cieniem i w rezultacie odbiciem.

GBPJPY H4
BAT pattern na GBPJPY H4
GBPJPY D1
BAT pattern na GBPJPY D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here