Naga Markets

TRADING_HARMONICZNY_NDrugi tydzień z rzędu gdzie formacji harmonicznych jest jak na lekarstwo. Interesująco wygląda EURGBP gdzie od listopada do czynienia mamy z mocnym trendem wzrostowym, a obecne spadki być może przybiorą formę korekty prostej AB=CD.


Po zyskownym okresie lipiec – grudzień 2015 od nowego roku trading harmoniczny zastąpiliśmy jej odświeżoną wersją. Podstawową zmianą jest wskazanie z wyprzedzeniem ciekawych formacji, które mogą się pojawić. Od początku nowego cyklu wiele bardzo zyskownych wejść za nami, ale i nie ominęły nas stop lost-y. Na szczegóły zapraszam do poprzednich analiz.Szerszy opis systemu, a w nim poszczególne formacje znajdują się tutaj.

EURGBP potencjalna AB=CD. EURGBP od listopada 2015 porusza się w trendzie wzrostowym, a obecny ruch spadkowy spowodowany nie pojawił się w miejscu jakiegoś specjalnie mocnego oporu, dlatego jest szansa, że za chwilę ta para wróci do trendu wzrostowego. Równość odcinków AB=CD wypada w rejonie 0.7900, a wsparcie usytuowane jest w rejonie 0.7920 – 0.7890. Da to szansę na powrót do trendu głównego a traderom przyłączenie się do większego ruchu.

Wykres EURGBP dla interwału H1.
Wykres EURGBP dla interwału H1.

USDNOK zanegowana AB=CD. Formacja opisana w sobotę, a już w poniedziałek została zanegowana. Zaletą jest fakt, że nie pojawiła się żadna świeca, po której można byłoby otwierać pozycję na wzrosty. Dlatego wszystko zgodnie z planem i szukamy innych formacji.

Wykres USDNOK dla interwału D1.
Wykres USDNOK dla interwału D1.

Wypróbuj trading harmoniczny na rachunku brokera XTB.  X-Trade Brokers DM S.A. został najlepszym polskim brokerem 2015 według FXCuffs .


AUDUSD. Opisywana poprzednio formacja, dla której nie otwierałem pozycji. Tak zwana lustrzana formacja Crab na AUDUSD, o której pisałem, że przyjrzę się czy taka odbita formacja nie będąca zgodna z regułami może przynieść zysk. Jak widać szybko cena odbiła, zatem raczej nie ma sensu zawracać sobie takimi formacjami głowę.

Wykres AUDUSD dla interwału D1.
Wykres AUDUSD dla interwału D1.

NED


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here