Naga MarketsFibonacci, harmonic trading, ComparicTrading w oparciu o formacje harmoniczne polega w znacznej mierze na odpowiednim mierzeniu zniesień Fibonacciego w stosunku do poszczególnych ruchów ceny.


Opis wszystkich formacji można znaleźć w artykule: Trading harmoniczny – najskuteczniejsze formacje systemu. Formacje harmoniczne, są formacjami kontynuacji trendu. Z tego względu ważne jest, żeby ruch jakiego się po niej spodziewamy był zgodny z wcześniejszym trendem. Najbardziej skuteczna jest formacja, której punkt D wypada na istotnym wsparciu/oporze.

W poprzednim artykule wskazywałem już ukształtowane formacje harmoniczne, na które zareagowała cena. Przeczytaj więcej w tekście: „GBPJPY i USDCAD reagują zgodnie z oczekiwaniami”.

Tym razem jednak chciałbym wskazać nową, ale jak na razie dopiero potencjalną formację harmoniczną na parze EURPLN. Żeby ta formacja mogła wpłynąć prospadkowo na cenę musiałby się w najbliższym czasie pojawić ruch wzrostowy w rejon 4.3130.

Możliwe spadki EURPLN, ale dopiero po wcześniejszym wzroście

Od grudnia 2016 roku do maja 2017 na parze EURPLN trwał sukcesywny ruch spadkowy. Odbicie, które trwa do dziś rozpoczęło się dopiero pod koniec maja i przez te 3 miesiące wzrosty dotarły zaledwie do poziomu fibo 38,2% wcześniejszego ruchu spadkowego. Oznacza to, że obecne wzrosty EURPLN powinny być postrzegane jako korekta w trendzie spadkowym.

Idealnie wpisuje się w to potencjalna formacja harmoniczna, która tworzy się obecnie na EURPLN. Formacją tą jest ABCD, dla której powinna zachodzić zależność AB = CD. Żeby ta zależność tutaj zachodziła punkt D formacji musiałby wypaść w rejonie 4.3130. Obecnie cena znajduje się na poziomie 4.2585 co oznacza, że żeby dotrzeć do wskazanego poziomu potrzebne byłoby kilka wzrostowych sesji.

W momencie, gdy wskazany punkt D formacji zostanie przetestowany i EURPLN zareaguje spadkiem najbardziej dynamiczny ruch spadkowy będzie trwał do rejonu pomiędzy punktami B – C. Patrząc jednak na wcześniejszy spadkowy trend EURPLN nie można wykluczyć, że to potencjalne odbicie od punktu D dopiero rozpocznie większy impuls spadkowy.

EURPLN D1
Wykres EURPLN dla D1

Podobna sytuacja do opisywanej dzisiaj na EURPLN była z USDCAD

Wcześniej również na USDCAD wskazywałem dopiero potencjalną formację prospadkową ABCD kiedy cena jeszcze rosła. Obecnie zobaczyć można jak toczą się losy tej pary.

USDCAD H4
Wykres USDCAD dla H4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here