Naga MarketsFibonacci, harmonic trading, ComparicTrading w oparciu o formacje harmoniczne polega w znacznej mierze na odpowiednim mierzeniu zniesień Fibonacciego w stosunku do poszczególnych ruchów ceny.


Opis wszystkich formacji można znaleźć w artykule: Trading harmoniczny – najskuteczniejsze formacje systemu. Formacje harmoniczne, są formacjami kontynuacji trendu. Z tego względu ważne jest, żeby ruch jakiego się po niej spodziewamy był zgodny z wcześniejszym trendem. Najbardziej skuteczna jest formacja, której punkt D wypada na istotnym wsparciu/oporze.

Interesująco pod kątem tradingu harmonicznego wygląda sytuacja na wykresach USDCAD i EURUSD. W obu przypadkach możemy zaobserwować wyraźny trend w jednym kierunku, który obecnie przerwany został ruchem w kierunku przeciwnym. Zarówno w jednym jak i drugim przypadku możemy mówić dopiero o potencjalnych formacjach. Na ten moment nie zachodzi tu jeszcze równość AB = CD.

USDCAD – oczekiwanie na test punkt D

W okresie od początku maja 2017 do września USDCAD spadł z 1.3790 w rejon 1.2100. Tamten ruch spadkowy jest obecnie korygowany. Jak dotąd kupujący zdołali odrobić niemal połowę tamtego spadku osiągając w zeszłym tygodniu poziom 1.2914. Co ważne ruch wzrostowy, który obserwujemy od dwóch miesięcy przybrał charakterystyczną formę korekty prostej ABCD. Jednak, żeby była ona wartościowa dla tradingu harmonicznego obecnie kształtowany odcinek CD musi być równy odcinkowi AB.

Żeby w tym wypadku zaszła opisana równość odcinków USDCAD powinien nadal zyskiwać na wartości do poziomu 1.2970. Niewiele wyżej na poziomie 1.3000 znajduje się istotny opór, a to z kolei może spowodować test tego oporu cieniem jednej ze świec. Zatem ten rejon właśnie powinien być dobrym miejscem na ustawienie zlecenia SL dla pozycji krótkich. Obecnie oczekuję testu rejonu 1.2970 – 1.3000 i dopiero tam powrotu ceny do spadków.

Wykres USDCAD dla D1 trading harmoniczny
Wykres USDCAD dla D1 trading harmoniczny

EURUSD – na poziomie 1.1450 powinny rozpocząć się wzrosty

Podobnie na EURUSD wcześniejszy trend wzrostowy jest bardzo wyraźny. „Edek” zyskuje na wartości od początku stycznia 2017 roku, a ten ruch przerywany był jedynie kilkunastodniowymi korektami spadkowymi.

Na początku września od maksimum na poziomie 1.2090 rozpoczęła się korekta, która trwa do dziś. Potencjalnie wykres EURUSD może formować w tym okresie korektę prostą ABCD, gdzie odcinek AB będzie równy odcinkowi CD. Do osiągnięcia tej równości powinien zostać przetestowany poziom 1.1450 i na nim EURUSD ma szansę wrócić do wcześniejszego trendu wzrostowego.

Wykres EURUSD dla D1 trading harmoniczny
Wykres EURUSD dla D1 trading harmoniczny


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

  1. Aha zachodzi jeszcze proporcja wzrostowej fali z Kwiecień 2016 do Maja 2017 jest w proporcji 0.618 do obecnego wzrostu z Września do Listopada.

  2. Na USDCAD proszę rozwinac szersza perspektywe w swiecach tygodniowych. Od stycznia Do maja 1.2950. do okolo 1.3810 = wzrost od wrzesnia do chwili obecnej tj. 1.2050 do okolo 1.2920. W moim przekonaniu jest większe prawdopodobieństwo, że ten ruch jest bardziej istotny w tym konkretnym przypadku. Pozdrawiam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here