Naga MarketsTrwa drugi miesiąc naszego cyklu. Podsumowanie poprzedniego miesiąca tutaj. Przypomnę, że wyszukuję formacje harmoniczne na parach walutowych dla interwałów 30M – 4H. Przedstawiam również podsumowanie dotychczasowych tradów w tym cyklu. Sama formacja jednak nie wystarczy do zajęcia pozycji dlatego szukam również formacji które są:

  • zgodne z trendem głównym
  • zysk do ryzyka 3:1 lub więcej
  • punkt D formacji to świeca price action lub formacja potwierdzająca kierunek

W dniu wczorajszym formacja EURJPY lekko nam odjechała, ale w tej chwili właśnie punkt D formacji jest testowany po raz drugi i pozycja została zajęta. Wczoraj wskazywałem poziomy jak SL i TP, które w tej chwili obowiązują.

Wykres EURJPY dla interwału H4.
Wykres EURJPY dla interwału H4.

Dotychczasowy wynik portfela bez zmian:

2015-08-26_trading_harmoniczny_podsumowanie

 

W dniu dzisiejszym WZROSTOWY nietoperz na USDCAD. Około południa pisałem w naszym Forex na Żywo, że przyglądam się tej parze. Miałem nadzieję na cofnięcie, a tymczasem akcja potoczyła się tak szybko, że punkt TP 1, który bym ustalił został już osiągnięty. Dlatego zostaję z jedną pozycją, a już w poniedziałek będę szukał kolejnych zagrań w ramach tradingu harmonicznego.

Wykres USDCAD dla interwału H1.
Wykres USDCAD dla interwału H1.

FX_GROW_logo_200x250Tę analizę zasponsorował dla Państwa broker FxGrow – buduj swój kapitał z FxGrow na rachunkach ECN, ECN Plus oraz SWAP Free, które cechują wyjątkowo niskie spready, atrakcyjne platformy do wyboru oraz depozyt minimalny $100 i $1000.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here