Naga MarketsPierwszy tydzień drugiego miesiąca cyklu za nami i powiem otwarcie NA TO LICZYŁEM. Podsumowanie poprzedniego miesiąca tutaj. Przypomnę, że wyszukuję formacje harmoniczne na parach walutowych dla interwałów 30M – 4H. Przedstawiam również podsumowanie dotychczasowych tradów w tym cyklu. Sama formacja jednak nie wystarczy do zajęcia pozycji dlatego szukam również formacji które są:

 • zgodne z trendem głównym
 • zysk do ryzyka 3:1 lub więcej
 • punkt D formacji to świeca price action lub formacja potwierdzająca kierunek

Piękny tłusty TAKE PROFIT z 50% pozycji na GBPSEK. Pomimo niezbyt przyjemnego spreadu, który waha się od 40 pipsów do nawet 100 pipsów na tej parze mocny trend wzrostowy i formacja harmoniczna, która pojawiła się na wykresie pięknie zapłaciła. Przypomnę piątkowy wpis, w którym zwracałem uwagę żeby przyjrzeć się tej parze. Pozycja otwarta została po pojawieniu się PINBAR’a na interwale M30, a wejście w pozycję ponad maksimum drugiej wzrostowej świecy na M30. Drugą połowę pozycji zostawiam otwartą z podniesionym SL.

Wykres GBPSEK dla interwału H4.
Wykres GBPSEK dla interwału H4.

Również połowa drugiej pozycji, którą mam otwartą od poprzedniej środy na EURGBP i też pisałem o niej w piątek porusza się na południe zgodnie z założeniem. Obniżyłem na EURGBP poziom SL zgodnie z poniższą tabelą.

Wykres EURGBP dla interwału H4.
Wykres EURGBP dla interwału H4.

Dotychczasowy wynik portfela:

harmonic_trading_podsumowanie
Dzisiaj żadnej ciekawej formacji nie znalazłem, dlatego dwie otwarte zostają, a już jutro poszukam kolejnej możliwości do otwarcia pozycji pod formacje harmoniczne.


FX_GROW_logo_200x250Tę analizę zasponsorował dla Państwa broker FxGrow – buduj swój kapitał z FxGrow na rachunkach ECN, ECN Plus oraz SWAP Free, które cechują wyjątkowo niskie spready, atrakcyjne platformy do wyboru oraz depozyt minimalny $100 i $1000.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

4 KOMENTARZE

 1. Coś się nie rozumiemy, w pierwszym linku trzeba zjechać na sam dół do komentarzy tam wkleiłem wykres krótko po otwarciu pozycji, a w drugim linku to nie pisałem o tabelce z wczoraj tylko trzeba się cofnąć do archiwum z piątku.
  Rozumiem, że idealnie by było podawać wszystkie poziomy i zazwyczaj to się udaje.

 2. Pod pierwszym linkiem w którym pisze Pan, że wpisał Pan poziomy wejścia i SL:

  cytat:
  Druga para to GBPSEK i tutaj formacja wzrostowa XABCD, trzeba też dodać, że ta para znajduje się w mocnym trendzie wzrostowym i właśnie tworzy formację podwójnego dna. Dlatego jeżeli pojawią się potwierdzania w postaci świecy PRICE ACTION (najlepiej PINBAR) to można wchodzić w LONG.

  w drugim linku: Podaje Pan tabelkę, ale co z tego jak to jest już 3 dni po fakcje 🙂 w Ciekawie w naszym cyklu trading harmoniczny PIOTR DRABIK (17.08.2015, 18:50:06)

  Zatem ze swojej strony jeśli mogę coś zasugerować, to jeśli prowadzi Pan dział typu: Trading Harmoniczny to warto by było trzymać sie tego działu i w tym dziale publikować informacje jak Pan zajmuje pozycje, gdzie Pan stawia stopy itd, ponieważ publikowanie po fakcie chyba nie ma większego sensu 🙂

  Pozdro

 3. Witam

  Kicha, jak zająłeś pozycje to mogłęś puścić wpis, na jakim poziomie wchodzisz, gdzie stawiasz stop losa – a tak o kant dupy rozbić ::(

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here