Naga MarketsFibonacci, harmonic trading, ComparicTrading w oparciu o formacje harmoniczne polega w znacznej mierze na odpowiednim mierzeniu zniesień Fibonacciego w stosunku do poszczególnych ruchów ceny.


Opis wszystkich formacji można znaleźć w artykule: Trading harmoniczny – najskuteczniejsze formacje systemu. Formacje harmoniczne, są formacjami kontynuacji trendu. Z tego względu ważne jest, żeby ruch jakiego się po niej spodziewamy był zgodny z wcześniejszym trendem. Najbardziej skuteczna jest formacja, której punkt D wypada na istotnym wsparciu/oporze.

W zeszły piątek wskazywałem, że istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo spadku ceny srebra od poziomu 17.40. Formację ABCD wskazywałem jeszcze zanim wspomniany poziom został przetestowany. Napisałem: „Punkt D, który w tym wypadku powinien wywołać odbicie znajduje się na poziomie 17.40. Co ważne na tym samym poziomie znajduje się też opór co dodatkowo powinno wzmocnić reakcję. Cena srebra zbliżyła się dzisiaj do wskazanego poziomu, ale nie został on jeszcze przetestowany”.

Realizuje się spadek w ramach formacji ABCD na SREBRZE

Formacja ABCD na poziomie 17.40 osiągnęła równość odcinków AB=CD, a dodatkowo w punkcie D znajduje się opór, który wspiera podaż. Formacja ta pojawiła się przeciwnie do poprzedniego jednolitego ruchu spadkowego i przyjęła bardzo czytelną formę z łatwym do zauważenia odcinkiem BC. Przez 3 dni bieżącego tygodnia (pomiędzy poniedziałkiem, a środą) popyt próbował jeszcze przełamać poziom 17.40. To się jednak nie udało i w rezultacie w czwartek to podaż przejęła kontrolę. Pojawił się oczekiwany dynamiczny ruch spadkowy i cena srebra znalazła się na 7-dniowym minimum.

Jakie scenariusze mogą się pojawić na srebrze.

W krótkim terminie należy się spodziewać dynamicznego ruchu, który pojawia się zaraz po „uruchomieniu się formacji” do rejonu BC. W zależności od siły podaży w tym wypadku wyhamowanie spadków pojawi się w rejonie 17.00 – 16.50 (czyli na odcinku BC). Tam powinna pojawić się wzrostowa korekta. Może być to przykładowo poziom 16.80, na któryw przeszłości często reagowała cena.

W średnim terminie spadki mogą być kontynuowane włącznie z testem majowych minimów. Byłby to scenariusz zakładający powrót do wcześniejszego trendu spadkowego, który trwał w okresie 17 kwietnia – 9 maja.

ABCD na SREBRZE
ABCD na SREBRZE, interwał H1
ABCD na SREBRZE
ABCD na SREBRZE, interwał H4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here