Naga MarketsNa dobre weszliśmy już w drugi miesiąc naszego cyklu, podsumowanie poprzedniego miesiąca tutaj. Przypomnę, że wyszukuję formacje harmoniczne na parach walutowych dla interwałów 30M – 4H. Przedstawiam również podsumowanie dotychczasowych tradów w tym cyklu. Sama formacja jednak nie wystarczy do zajęcia pozycji dlatego szukam również formacji które są:

  • zgodne z trendem głównym
  • zysk do ryzyka 3:1 lub więcej
  • punkt D formacji to świeca price action lub formacja potwierdzająca kierunek
Wykres USDCAD dla interwału H1.
Wykres USDCAD dla interwału H1.

Wczorajsza formacja na USDCAD wywołała oczekiwaną reakcję i już jest bardzo blisko poziomu TP. Niestety formację trochę zbyt późno zauważyłem i żeby nie ustawiać zbyt szerokiego SL czekałem na re-test punktu D formacji. Re-test nie nastąpił, więc jest tylko satysfakcja ale nie ma transakcji. Odnośnie drugiej pary EURGBP połowę pozycji zamknął mi obniżony SL i jest zysk 15,3 pipsa (w tabelce wpisałem 50% tej wartości bo to połowa pozycji), a druga część pozycji SL ma w miejscu wejścia więc zobaczymy jak się sytuacja rozwinie (przypomnienie wpisu z formacją).

Dotychczasowy wynik portfela:

harmonic_trading_podsumowanie

 

W dniu dzisiejszym dwie formacje do obserwacji.

Pierwsza to spadkowa formacja NIETOPERZA na parze EURUSD interwał H4, ale żeby formacja powstała kurs musi dojść w okolice 1.37 czyli zniesienia fibo 88,6%. Na tą chwilę formacja jest również harmoniczna, ale jest to XABCD. Ta formacja już dobrze wygląda bo na H4 pojawił się spadkowy PINBAR dlatego para do obserwacji.

Wykres EURUSD dla interwału H4
Wykres EURUSD dla interwału H4

Druga para to GBPSEK i tutaj formacja wzrostowa XABCD, trzeba też dodać, że ta para znajduje się w mocnym trendzie wzrostowym i właśnie tworzy formację podwójnego dna. Dlatego jeżeli pojawią się potwierdzania w postaci świecy PRICE ACTION (najlepiej PINBAR) to można wchodzić w LONG.

Wykres GBPSEK dla interwału H1.
Wykres GBPSEK dla interwału H1.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here