Naga Markets



Fibonacci, harmonic trading, ComparicW bieżącym tygodniu rozwinęło się kilka formacji wskazanych w poprzednim tygodniu, a kilka zostało zanegowanych. Z nowych formacji – to niestety wszystko co znalazłem po mierzeniu okazywało się nie spełniać mierzeń harmonic tradingu. Dla przykładu opisałem sytuację na GBPUSD, na której przez pewien moment pojawiła się formacja wzrostowa Gartleya.


Cykl trading harmoniczny zadebiutował na łamach Comparic 15 lipca 2015 i od tamtej pory pojawia się w miarę regularnie. W tym okresie cykl ewoluował od precyzyjnych sygnałów: wejścia w pozycję, SL i TP do wskazywania z wyprzedzeniem formacji, które dopiero mają szansę się pojawić. Zapraszam do zapoznania się z wcześniejszymi analizami.

Szerszy opis systemu, a w nim poszczególne formacje znajdują się tutaj.

WEZMĘ UDZIAŁ W WEBINARZE


NZDJPY

Bardzo ładnie rozwinęły się spadki po korekcie prostej na NZDJPY. Wskazywałem tę formację w poprzedniej analizie. Niestety idealny moment do otwarcia short pojawił się w nocy i nie doszło do powtórnego testu poziomu 73.80 na co liczyłem i o czym pisałem poprzednio. Co ciekawe w tym momencie również pojawiła się mała korekta ABCD na H1 i być może zajdzie tutaj zależność CD=161,8% AB. Formacje jednak tworzy zaledwie kilka świec, więc gra nie jest warta świeczki.

Wykres NZDJPY dla interwału H1.
Wykres NZDJPY dla interwału H1.

CADCHF

Pozycja short, o której informowałem w poprzedniej analizie została zamknięta na obniżonym SL. Niewielki zysk z tej transakcji i niestety nie rozwinął się tu mocniejszy ruch spadkowy na jaki liczyłem.

Wykres CADCHF dla interwału H1.
Wykres CADCHF dla interwału H1.

EURSEK

Zgodnie z oczekiwaniami pojawiły się tutaj wzrosty. Ruch wzrostowy zbliżył się w rejon punktu C. Wydaje się jednak, że wzrosty mogą dotrzeć dalej, a spadki które pojawiły się dzisiaj są tylko korektą.

Wykres EURSEK dla interwału H4.
Wykres EURSEK dla interwału H4.

EURCAD

Formacja Gartleya została zanegowana, a spadkowa świeca, która przebiła punkt D była tak mocna, że zatrzyma się dużo niżej. Z tego względu nie mogło być tutaj mowy o otwieraniu pozycji typu long pod tego Gartleya.

Wykres EURCAD dla interwału H1.
Wykres EURCAD dla interwału H1.

GBPUSD

Ten tydzień był wyjątkowo ubogi jeżeli chodzi o formacje harmoniczne. Wiele par walutowych, które przeglądnąłem nawet jeżeli na pierwszy rzut oka wyglądały dobrze to po mierzeniach okazywało się, że nie są harmoniczne. Jedną z formacji, które mierzyłem był Gartley na GBPUSD. Formacja ta pomimo tego, że obecnie faktycznie się realizuje została zanegowana ponieważ punkt D pojawił się na zniesieniu 88,6% zamiast na 78,6%. Dodatkowo w tym konkretnym wypadku nie mogło być mowy o formacji zgodnej z trendem.

Wykres GBPUSD dla interwału H4.
Wykres GBPUSD dla interwału H4.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here