Naga MarketsFibonacci, harmonic trading, ComparicTrading w oparciu o formacje harmoniczne polega w znacznej mierze na odpowiednim mierzeniu zniesień Fibonacciego w stosunku do poszczególnych ruchów ceny.


Opis wszystkich formacji można znaleźć w artykule: Trading harmoniczny – najskuteczniejsze formacje systemu. Formacje harmoniczne, są formacjami kontynuacji trendu. Z tego względu ważne jest, żeby ruch jakiego się po niej spodziewamy był zgodny z wcześniejszym trendem. Najbardziej skuteczna jest formacja, której punkt D wypada na istotnym wsparciu/oporze.

Strona popytowa miała ostatnio bardzo dobry okres na USDCAD. Cena wyłamała górne ograniczenie kanału spadkowego i w stosunkowo krótkim czasie zdołała dotrzeć do oporu 1.2700. Na ten moment kupujący mogą liczyć jeszcze zyski, jednak powinni zdawać sobie sprawę z faktu, że na wykresie formuje się prospadkowa korekta prosta ABCD.

Kluczowe będzie zachowanie USDCAD w rejonie 1.2750 – 1.2760

Od dołka z 28 lipca na wykresie USDCAD dla interwału H1 formuje się korekta prosta ABCD. Ukończone są już odcinki AB i BC, obecnie czekamy już tylko na dotarcie ceny do rejonu 1.2750 – 1.2760. W punkcie 1.2750 wypada zależność AB = CD. Natomiast punkt 1.2760 to najbliższy opór, a zatem te poziomy można traktować jako jeden rejon. Właśnie w tym miejscu powinien pojawić się punkt D oraz stosowna reakcja strony podażowej.

Na wykresie dla interwału H4 zauważyć można, że obecny wzrost jest bardzo dynamiczny, ale równocześnie dosyć krótki w porównaniu do wcześniejszego trendu spadkowego. Dokładnie taki kształt mają korekty proste, które pojawiają się przeciwnie do głównego trendu, a następnie po teście punktu D wracają do wcześniejszego ruchu (w tym wypadku do spadków).

Jeżeli popyt nie zdoła przełamać rejonu 1.2750 – 1.2760 ruch spadkowy może być bardzo dynamiczny i w krótkim czasie zaprowadzić USDCAD do minimów na poziomie 1.2420. Gdyby jednak to popyt był górą i zdołał przełamać wskazany rejon to opisywana formacja zostanie zanegowana i nic nie stanie na przeszkodzie przed dalszym ruchem wzrostowym.

Czytaj dalej jak rozwiją się zeszłotygodniowa formacja CRAB na AUDUSD.

USDCAD H1
Wykres USDCAD dla H1
USDCAD H4
Wykres USDCAD dla H4

Zgodnie z oczekiwaniami AUDUSD zareagowała na CRAB pattern

Nie będę ponownie opisywał formacji, którą przedstawiałem w poprzednim tygodniu (czytaj więcej w drugiej części artykułu: AUDUSD w górę po teście punktu D, uwaga na int. D1). Na poniższym wykresie zauważyć można jak rozwija się obecnie wskazana formacja. Najbliższym celem sprzedających jest wsparcie 0.7730 i test tego poziomu jest obecnie wiodącym scenariuszem dla AUDUSD.

AUDUSD D1
Wykres AUDUSD dla D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here