Naga MarketsTRADING_HARMONICZNY_NTrading harmoniczny w nowej odsłonie. Dziś korekta prosta ABCD na GBPAUD.


Po pół roku cykl trading harmoniczny okazał się zyskowny. Przez ten okres udało się zarobić +1740 pipsów i żaden miesiąc nie został zakończony na stracie. Z nowym rokiem dotychczasową formę artykułów zastępujemy jej odświeżoną wersją. Potencjalne formacje oraz zagrania pod tradingu harmonicznym będą pojawiać się częściej, a co najważniejsze o możliwym pojawieniu się formacji będę pisał z wyprzedzeniem. Formacje w większości będą dotyczyły par walutowych w wyraźnym trendzie.

Szerszy opis systemu, a w nim poszczególne formacje znajdują się tutaj.

Spadkowa korekta prosta ABCD pojawiła się w trendzie wzrostowym na parze GBPAUD. Spadki, które trwały od końca sierpnia ułożyły się w niezwykle harmoniczny kształt.

abcd
Po utworzeniu się prostej AB punkt C pojawił się na zniesieniu wewnętrznym AB. Następnie prosta CD jest równa AB oraz punkt D znajduje się na zniesieniu 161,8% BC. Punkt D zgodnie z mierzeniami może (lecz nie musi) zostać jeszcze lekko pogłębiony. Ze względu na fakt, że cena odjechała pierwsze wejścia w LONG warto otwierać w okolicy połowy dzisiejszej świecy wzrostowej.

Broker FXGROW działający w modelu STP/ECN oferuje spread od 0,00001. Wypróbuj trading harmoniczny na koncie REAL lub DEMO.

Wykres GBPAUD dla interwału D1.
Wykres GBPAUD dla interwału D1.

Realizacja zeszłotygodniowej formacji na NZDUSD na razie oddala się ponieważ wzrosty nie były dzisiaj kontynuowane. Warto jednak zwrócić uwagę, że potencjalna formacja widoczna jest na interwale D1 zatem jej realizacja może potrwać dłużej. W dalszym ciągu NZDUSD jest w obserwacji, a ze wskazaną formacją można zapoznać się pod tym linkiem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here