Naga MarketsTRADING_HARMONICZNY_NTrading harmoniczny w nowej odsłonie. Spadki na NZDCAD przybrały formę korekty prostej ABCD. Zapowiada to powrót ceny do wzrostów.


Po pół roku cykl trading harmoniczny okazał się zyskowny. Przez ten okres udało się zarobić +1740 pipsów i żaden miesiąc nie został zakończony na stracie. Z nowym rokiem dotychczasową formę artykułów zastępujemy jej odświeżoną wersją. Podstawową zmianą jest wskazanie z wyprzedzeniem ciekawych formacji, które mogą się pojawić. Od początku nowego cyklu już kilka bardzo zyskownych pozycji (szczegóły w poprzednich analizach), ale pozycja z zeszłego tygodnia złapała SL.

Szerszy opis systemu, a w nim poszczególne formacje znajdują się tutaj.

BYŁO: zeszłotygodniowa pozycja na CADJPY zakończyła się na SL, zgodnie z planem cena dotarła do poziomy fibo 161,8% po czym pojawiła się ładna świeca typy PIN BAR  na M30 i po niej otwierałem pozycję spadkową. Godzinę później pozycja była już na przyjemnym plusie kiedy pojawił się ruch wzrostowy i przebił wcześniejszy szczyt. SL zgodnie z założeniami – zdarza się.

CADJPY-M30
Wykres CADJPY dla interwału M30.

Broker FXGROW działający w modelu STP/ECN oferuje spread od 0,00001. Wypróbuj trading harmoniczny na koncie REAL lub DEMO. Zobacz ciekawy PEŁNY kalendarz makro na stronie brokera.

BYŁO: pozycja na EURAUD została zamknięta z zyskiem, połowa w dniu wczorajszym ręcznie, a druga połowa na wskazanym w poprzedniej analizie poziomie SL. Wygląda na to, że po pojawieniu się PIN BAR’a na H1 rozpoczął się nowy ruch spadkowy, ale już bez mojego udziału. Cały czas uważam, że pod wskazaną formację spadki będą głębsze, ale jak dla mnie to za dużo na trzymanie jednej pozycji.

Wykres EURUAD dla interwału H1.
Wykres EURUAD dla interwału H1.

NOWA potencjalna pozycja: KOREKTA ABCD zapowiada wzrosty na NZDCAD: Formacje harmoniczne to nie tylko motyle i nietoperze, ale również zwykła korekta prosta, której punkty wypadają na poziomach fibonacciego. W tym wypadku punkt C znajduje się dokładnie na zniesieniu 61,8% AB, a D wypadł w okolicy równości odcinków AB=CD.Teraz trzeba być czujnym, bo dokładnie wskazany zasięg spadku różni się o 25 pipsów od minimum. Zajmę pozycję po wyraźnej świecy typu PIN BAR lub OUTSIDE BAR na interwale H4, jeżeli to nie nastąpi to bezpiecznym wejściem będzie użycie zlecenia BUY STOP powyżej wczorajszego maksimum (czyli zlecenie otwarcia pozycji na wybicie). Na razie jednak czekam spodziewając się ruchu około 40 pipsów w dół i dopiero odbicia.

Wykres NZDCAD dla interwału H4
Wykres NZDCAD dla interwału H4

Już w najbliższą środę o godzinie 18:00 poprowadzę bezpłatny webinar: “OPANUJ PODSTAWY ANALIZY TECHNICZNEJ W 45 MINUT”.

Nie jest wymagane posiadanie aktywnego konta u brokera, który to szkolenie realizuje.

Podczas sesji szkoleniowej omówione zostaną następujące zagadnienia:
– przegląd aktualnej sytuacja na wybranych indeksach i walutach
– interwały czasowe od minutowego po miesięczny
– wyznaczanie stref wsparcia i oporu
– podstawowe formacje AT (głowa z ramionami, podwójny szczyt, spodek, trójkąt, klin, prostokąt, flaga, chorągiewka)

Liczba miejsc jest ograniczona dlatego zachęcamy do zarejestrowania się już dziś.

WEZMĘ UDZIAŁ W DARMOWYCH WEBINARACH
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here