Naga MarketsTrwa drugi miesiąc naszego cyklu. Podsumowanie poprzedniego miesiąca tutaj. Przypomnę, że wyszukuję formacje harmoniczne na parach walutowych dla interwałów 30M – 4H. Przedstawiam również podsumowanie dotychczasowych tradów w tym cyklu. Sama formacja jednak nie wystarczy do zajęcia pozycji dlatego szukam również formacji które są:

  • zgodne z trendem głównym
  • zysk do ryzyka 3:1 lub więcej
  • punkt D formacji to świeca price action lub formacja potwierdzająca kierunek

W dniu wczorajszym nie znalazłem żadnej formacji, za to chciałem przedstawić efekty piątkowej. SL zamknął ją przekraczając zaledwie o 2 pipsy ustalony przeze mnie poziom. A tymczasem ten długi PIN BAR widoczny na wykresie to idealna realizacja wskazanej wtedy formacji (cel TP zaznaczony na żółto).

Wykres AUDNZD dla interwału H4.
Wykres AUDNZD dla interwału H4.

Dotychczasowy wynik portfela:

2015-08-26_trading_harmoniczny_podsumowanie

 

W dniu dzisiejszym SPADKOWY GARTLEY na parze GBPUSD. Trend na tej parze jest boczno-spadkowy. Niestety w tym momencie cena już trochę za daleko odjechała, więc trzeba złożyć zlecenie oczekujące i czekać na re-test punktu D formacji.

  • SELL LIMIT: 1,5670 (najlepiej po potwierdzeniu formacją price action)
  • SL: 1,5690
  • TP: 1,5580 (50% pozycji, druga część SL na BEP)
Wykres GBPUSD dla interwału H4.
Wykres GBPUSD dla interwału H4.

FX_GROW_logo_200x250Tę analizę zasponsorował dla Państwa broker FxGrow – buduj swój kapitał z FxGrow na rachunkach ECN, ECN Plus oraz SWAP Free, które cechują wyjątkowo niskie spready, atrakcyjne platformy do wyboru oraz depozyt minimalny $100 i $1000.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here